Robot na torze

ABB Robot_na_torze_508

Do pracy na torze jezdnym IRBT 2005 nadają się m.in. średniej wielkości roboty IRB 2600

 

Nowy tor jezdny ABB IRBT 2005 to elastyczność, wszechstronność i nawet do 50 proc. szybsze cykle. To jedyna na rynku platforma zapewniająca tak wysoką prędkość i precyzję w procesach produkcyjnych.

 

ABB irbt-2005-banner_m

 

IRBT 2005 to tor typu Medium Track Motion (MTM) przeznaczony dla średniej wielkości robotów i układów transferowych.

Tworząc IRBT 2005, ABB zoptymalizowała zarówno ruch robota, jak i toru. W tym celu wykorzystano systemy sterowania QuickMove i TrueMove, które gwarantują najwyższą prędkość i precyzję ruchów z uwzględnieniem aktualnego obciążenia. Standardowy moduł IRBT 2005 to tor jezdny o długości jednego metra. Jego konstrukcja pozwala na złożenie kilku modułów jednocześnie i tym samym wydłużanie torowiska – w zależności od potrzeb produkcyjnych – nawet do 100 metrów. Modułowość toru zapewnia więc elastyczność we wprowadzaniu zmian w produkcji.

Tor występuje w dwóch wariantach – odkrytym i zakrytym – co pozwala na dostosowanie go do warunków, w jakich jest wykorzystywany. Wydajność IRBT 2005 zależy od obciążeń poszczególnych części cyklu.

Tor ma zastosowanie przy wielu czynnościach, takich jak m.in. spawanie łukowe, uszczelnianie, przenoszenie, przeładunek, obsługa maszyn, a także magazynowanie. Tak wszechstronne zastosowanie jest możliwe m.in. dzięki dostępności wersji z kilkoma platformami jezdnymi (tzw. karetkami), do dwóch dla robota i do trzech dla układu transferu części. Co więcej, tor robota jest dostępny z dodatkową płytą wydłużającą karetkę, która pozwala na montaż dodatkowego osprzętu, np. źródła spawalniczego lub beczki z drutem.

Może być dostosowany do różnych źródeł prądu. Dzięki wewnętrznemu prowadnikowi przewodów, IRBT 2005 może być wyposażony w odpowiednio zróżnicowane okablowanie, przewody sygnałowe lub zasilania lub w przewód sygnałowy zasilania dla osprzętu użytkownika. Każda karetka ma opcję dostawy z dodatkowym zewnętrznym, pustym prowadnikiem przewodów do wykorzystania przez użytkownika.

Platforma ABB dla średnich robotów została skonstruowana tak, by zmniejszyć liczbę zbędnych części, ale zachować elastyczność i możliwość rozbudowy, a ilość potrzebnych prac konserwatorskich została sprowadzona do minimum.

 

Źródło: ABB

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English