Perowskitowy prototyp

Perowskit_m

 

3 marca 2016, podczas International Conference on Perovskite Thin Film Photovoltaics (ABXPV) w Barcelonie, SAULE Technologies zaprezentowała pierwszy, działający prototyp modułu na bazie perowskitów, zasilający urządzenia typu smartfon.

To szczególne wydarzenie dla całego zespołu SAULE Technologies. Cieszymy się, że doszliśmy do momentu, w którym możemy pokazać rezultaty naszej dotychczasowej pracy. Prototyp, który zaprezentowaliśmy w Barcelonie to dopiero początek – mówi Olga Malinkiewicz.

Na konferencji w Barcelonie spotykają się przedstawiciele nauki m.in. z Wielkiej Brytanii, Włoch, Japonii, Korei, Stanów Zjednoczonych. SAULE Technologies wystąpiło na ABXPV w roli sponsora i przedstawiciela polskich innowacji, który jako jedyny jak do tej pory odnotował tak znaczące postępy w zakresie zastosowania perowskitów w produkcji elastycznych ogniw metodą ink-jet.

To pierwszy przykład implementacji technologii perowskitowej w elektronice użytkowej. Jej zastosowaniem są zainteresowane różne branże i sektory przemysłu na całym świecie, a także największe światowe marki – mówi Piotr Krych.

Zespół SAULE konsekwentnie dąży do wyznaczonych celów i sukcesywnie pokazuje możliwości zastosowania rozwijanej technologii nie tylko w przemyśle, ale i w życiu codziennym.

Zaprezentowany podczas ABXPV prototyp pierwszego cienkiego, lekkiego i elastycznego modułu zasilającego urządzenie typu smartfon z pewnością jest znaczącym sygnałem dla rynku, że oto zbliża się era perowskitów – dodaje Artur Kupczunas.

 

Źródło: SAULE Technologies

 

Przeczytaj więcej o perowskitach i firmie SAULE Technologies

Authors

Related posts

Góra
English