Japończycy inwestują w Sosnowcu

Spółka TRI Poland należąca do japońskiego koncernu Sumitomo Riko już niebawem rozpocznie działalność w Sosnowcu. W naszym mieście powstanie zakład, w którym będą wytwarzane elementy z tworzyw sztucznych (poliamid) na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Pracę znajdzie w nim około 200 osób. Dziś przedstawiciele firmy spotkali się w Urzędzie Miejskim z prezydentem Arkadiuszem Chęcińskim.

 

Sumitomo_01_m

 

Spółka TRI Poland umiejscowi swój zakład przy ul. Narutowicza 61. Do niedawna mieściła się tam firma PKC (wcześniej Segu), która produkowała wiązki dla przemysłu motoryzacyjnego. Fiński koncern PKC Group zdecydował się jednak przenieść produkcję wiązek do Serbii. Opustoszałe hale zajmie teraz japońska firma produkująca części antywibracyjne i dźwiękochłonne dla przemysłu motoryzacyjnego. Spółka TRI Poland należąca do japońskiego koncernu ma w Polsce fabryki w Wolbromiu i podkarpackim Zagórzu.

Firma złożyła już w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu wniosek o zmianę sposobu użytkowania istniejących hal, a w najbliższych dniach wystąpi z wnioskiem o pozwolenie na budowę.

Cieszę się, że po tym jak firma PKC przenosiła się do Serbii jej miejsce zajmuje firma, która chce u nas zainwestować i dać pracę naszym mieszkańcom. To firma ze sporym potencjałem działająca na całym świecie. Każdy inwestor jest dla nas niezwykle ważny i z każdym kto chce inwestować w naszym mieście będziemy rozmawiać i namawiać go do zostania u nas – podkreśla prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

 

Źródło: UM Sosnowiec

Authors

Related posts

Góra
English