Nowość Prima Power na Targach STOM-BLECH

Prima Power ep 2040_m

 

W dniach 9–11 marca 2016 r. Prima Power po raz kolejny zostanie jednym z wystawców Targów Obróbki Blach STOM – BLECH w Kielcach. Podczas tegorocznej, dziewiątej edycji firma zaprezentuje na swoim stoisku nowość – najnowszej generacji prasę krawędziową eP 2040. W maszynie zastosowano nie tylko nowy design, lecz także najnowszą technologię. W porównaniu do wcześniejszego modelu, prasa posiada większą siłę nacisku i większą długość gięcia. Oprócz nowości Prima Power zaprezentuje również znaną już wykrawarkę rewolwerową zintegrowaną z gilotyną kątową SGe5.

Prasa krawędziowa eP2040 stanowi szybkie, dokładne i efektywne serwo-elektryczne rozwiązanie do gięcia, niewymagające stosowania hydrauliki. Cała seria opiera się na wieloletnim doświadczeniu w budowie pras i serwo-elektrycznych maszyn do obróbki blach. Najnowsza generacja maszyny wyróżnia się wydajnością i niezawodnością, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony środowiska. Łączy również zalety przeniesienia siły, poprzez pas i rolki napędowe z elastycznością technologii kompensacji ugięcia belki CNC. Nowa technologia maszyny charakteryzuje się między innymi zwiększeniem siły nacisku ze 100 do 200 ton, a także zwiększeniem długości gięcia z 3 do 4 metrów. Dlatego, w porównaniu do poprzedniego modelu eP 1030, na prasie eP2040 można wykonywać większe detale lub/i z blach o większej grubości. Wskazuje to więc na dynamiczny rozwój pras krawędziowych o napędzie serwo-elektrycznym, wyrażany przez ustawiczne zwiększanie ich możliwości produkcyjnych.

 

Prima Power SGe5_m

 

Dla uzyskania perfekcyjnego gięcia maszyna została wzbogacona o dodatkowe funkcje:

  • system rolek i pasów napędzanych przez serwonapędy, równomiernie rozkłada siły gięcia na całej długości górnej belki,
  • system kompensacji ugięcia belki CNC gwarantuje uzyskanie idealnej dokładności i powtarzalności gięcia w każdych warunkach.

Wykrawarka rewolwerowa zintegrowana z gilotyną kątową SGe5 cieszy się dużą popularnością wśród zwiedzających. Dlatego firma Prima Power po raz kolejny zdecydowała się na jej prezentację podczas Targów w Kielcach. Głównym celem maszyny jest dostarczanie jednego systemu do przetworzenia pełnowymiarowego arkusza wyjściowego w gotowy wycięty detal, który może zostać przekazany do kolejnego procesu. Obecnie technologia SGe (gilotyna kątowa z wykrawarką) jest stosowana w świecie przemysłu jako niezależne urządzenie produkcyjne z napędem serwo-elektrycznym lub jako jednostka centralna w zintegrowanym systemie produkcji i magazynowania produktów z blachy.

 

Źródło: Prima Power

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English