Sprężarki Atlas Copco zapewniają świeże dostawy ryb do europejskich sklepów

Firma Dasson zlokalizowana we wsi Maszewko w województwie zachodnio pomorskim już od ponad 16 lat zajmuje się przetwarzaniem ryb morskich i słodkowodnych. Dzięki doświadczeniu załogi jak i wykorzystaniu bogatego parku maszynowego firma jest w stanie zaoferować szeroką gamę produktów rybnych świeżych i mrożonych.

 
Dasson_m
 
Sprężone powietrze spełnia w procesie produkcyjnym firmy Dasson wiele istotnych funkcji. Głównym zadaniem tego medium jest przede wszystkim zasilanie urządzeń pakujących i transportujących produkt końcowy (pakowaczki i transportery taśmowe). Pewna ilość sprężonego powietrza służy także do zapewnienia pracy specjalnej ruchomej wanny, w której dokonuje się wstępnego rozbioru i selekcji ryb. Wanna umożliwia załadunek ryb z poziomu zero, a następnie unosi się na wyższy poziom, gdzie znajduje się operator, który zajmuje się selekcją znajdujących się na niej ryb.

 

Sprężarki Atlas Copco zasilają linię produkcyjną

Gwarancją jakości produktu finalnego są odpowiednie certyfikaty, jakie otrzymała firma Dasson, jak również możliwość identyfikacji na każdym etapie produkcji. Wykorzystanie najnowocześniejszych technologii już na samym początku linii produkcyjnej, czyli w sprężarkowni gwarantuje niezawodność kolejnych etapów procesu przetwarzania ryb.

Firma Dasson do zasilania linii produkcyjnej sprężonym powietrzem wykorzystuje dwie sprężarki śrubowe z wtryskiem oleju. Jedna z nich, to urządzenie stałoobrotowe serii GA15+FF (sprężarka z wbudowanym osuszaczem), druga, to sprężarka sterowana zmienną prędkością obrotową silnika GA15VSD+FF. Oba urządzenia wyposażone zostały w system odzysku energii cieplnej (Energy Recovery), który umożliwia odzyskanie energii odpadowej ze sprężarki w postaci gorącej wody. Ponadto, ze względu na kontakt sprężonego powietrza z produktem spożywczym (ryby) w obu sprężarkach standardowy olej został zastąpiony specjalnym olejem, który może być wykorzystany w przemyśle spożywczym.

 

Atlas Copco GA15VSD

Profesjonalna sprężarkownia

W pełni profesjonalna sprężarkownia oprócz urządzeń sprężarkowych i osuszaczy powinna być również wyposażona w pozostałe urządzenia niezbędne do uzdatniania powietrza i kondensatu i w tym przypadku nie mogło być inaczej. Powietrze osuszone przez zintegrowany ze sprężarką osuszacz jest następnie uzdatniane przez układ filtrów sieciowych: DD+/PD+/QD+, a kondensat, który osadza się w zbiorniku buforowym jest odprowadzany za pomocą elektronicznego, bezstratnego spustu kondensatu typu EWD do separatora wodno-olejowego OSC. Tam frakcje olejowe są oddzielane od frakcji wodnych, które następnie mogą już być odprowadzone do instalacji kanalizacyjnej.
Zakłady produkcyjne, które chcą spełniać najbardziej wymagające normy jakościowe wykorzystują z reguły najbardziej nowoczesne i innowacyjne, dostępne na rynku rozwiązania. Postępowanie takie podyktowane jest nie tylko koniecznością wytwarzania produktu końcowego w sposób jak najbardziej efektywny, ale także troską o jak najmniejszą ingerencję w środowisko naturalne.
 
Źródło: Atlas Copco

Authors

Related posts

Góra
English