Universal Robots – wzmocnienie działań na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Robotyzacja dla MŚP

UR ur3_ur5_ur10_facing_left_m 

Universal Robots – lider w produkcji robotów współpracujących intensyfikuje działania na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Firma zapowiada otwarcie biura w Pradze, rozbudowuje zespół i zaprasza partnerów z tej części Europy do współpracy.

 

Lokalna strategia

Duński producent lekkich, elastycznych robotów współpracujących wchodzi w 2016 rok z planami zwiększenia swojej obecności na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Silniejsze wejście w rynek to m.in. zapowiedź otwarcia biura w Pradze oraz budowanie zespołu dedykowanego do obsługi rynków Europy Środkowej i Wschodniej. Ważnym elementem jest rozwój kanału partnerskiego, tak aby zapewnić skuteczne dotarcie do firm z różnych sektorów produkcji.

Portrætter, Universal Robots

– Roboty Universal Robots – dzięki swojej elastyczność, łatwości instalacji oraz krótkiemu czasowi zwrotu z inwestycji – są dostępne dla firm produkcyjnych każdej wielkości, w tym małych i średnich. Rozbudowujemy naszą sieć partnerów tak, aby skutecznie dostarczać rozwiązania automatyzujące produkcję do firm – niezależnie od ich wielkości i branży – wyjaśnia Slavoj Musilek, regionalny menager sprzedaży na region Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Robotyzacja dla małych i średnich

Robotyzacja staje się realną ścieżką rozwoju już nie tylko dla dużych firm, ale coraz częściej także dla przedsiębiorstw z sektora MŚP. Według danych ABI Research zawartych w raporcie “Collaborative Robotics: State of the Market/State of the Art.” [1] między 2015 a 2020 wartość rynku robotów współpracujących zwiększy się z 95 mln USD do ponad 1 mld USD. Bariery związane z inwestycją w tę technologię stają się z roku na rok coraz niższe, a przedsiębiorstwa, które zdecydowały się na nowoczesną ścieżkę rozwoju zyskują m.in. wyższą efektywność, możliwość lepszego skalowania wielkości produkcji do aktualnych potrzeb rynku, a także wyższą jakość dostarczanych produktów uzyskiwaną dzięki powtarzalności parametrów produkcji i standaryzacji.

Wymagania rynku, w tym: konieczność zwiększania wydajności, gwarancja jakości, dynamika zmian, rosną. Wykorzystanie nowoczesnych technologii w postaci automatyzacji procesów produkcji zwiększa dostosowanie przedsiębiorstw każdej wielkości i każdej branży do zapotrzebowania rynku. W 2014 roku zainstalowano w Europie rekordową liczbę 45 559 nowych robotów, o 5% więcej niż w 2013 roku[2]. Wzrost ten był szczególnie widoczny w Europie Środkowo-Wschodniej. Rynek robotów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej rósł znacząco w ciągu ostatnich kilku lat. Krajem najbardziej rozwiniętym pod względem robotyki są Czechy, które zajęły 15 pozycję w światowym rankingu sprzedaży robotów w 2014 roku. Polska, Węgry i Słowacja gonią Czechy w tej statystyce.

 

UNIVERSAL ROBOTS

Od momentu wejścia na rynek pierwszego robota UR w grudniu 2008 roku, firma odnotowała znaczący wzrost w obszarze przyjaznych w użytkowaniu robotów, a obecnie sprzedaje swoje produkty w ponad 50 krajach na całym świecie. Przeciętny okres zwrotu z inwestycji dla robotów UR jest najkrótszym w przemyśle i wynosi jedynie 195 dni. Siedziba firmy znajduje się w Odense w Danii, gdzie prowadzone są wszystkie działania rozwojowe oraz proces produkcji.

[1] Źródło: Collaborative Robotics: State of the Market/State of the Art, czerwiec 2015,  https://www.abiresearch.com/press/collaborative-robotics-market-exceeds-us1-billion-/

[2] Źródło: IFR Statistical Department “World Robotics Industrial Robots 2015”

 

Źródło: Universal Robots

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English