Wielkogabarytowe śruby kulowe firmy NSK oferują najwyższą w swojej klasie obciążalność

NSK BS-Super-Large-500x500_rdax_95_m

 

Firma NSK rozszerzyła serię śrub kulowych o dużej obciążalności. Wielkogabarytowe śruby kulowe umożliwiają formowanie wtryskowe coraz większych komponentów plastikowych w odpowiedzi na rosnący popyt generowany przez sektory takie jak produkcja samochodów. Wielkogabarytowe śruby kulowe, wyposażone w nakrętki o długości 800 mm zapewniające zwiększenie obciążenia osiowego i wydłużenie okresu eksploatacji, zostały zaprojektowane do użytku w elektrycznych maszynach do formowania wtryskowego wymagających siły zacisku rzędu 3000 ton i więcej.

Stałe dążenie do wytwarzania bardziej wydajnych energetycznie samochodów oraz wprowadzanie coraz surowszych regulacji dotyczących emisji gazów cieplarnianych zwiększa presję w zakresie ograniczania wagi pojazdów. To z kolei przekłada się na rosnący popyt na większe jednoelementowe części plastikowe takie jak zderzaki, moduły drzwi czy panele przyrządów.
Tradycyjna technologia formowania dużych komponentów plastikowych polega na wykorzystywaniu hydraulicznych wtryskarek o bardzo dużej obciążalności.  Jednak zapotrzebowanie przemysłu na czyste, wydajne energetycznie systemy produkcyjne doprowadziło z czasem do opracowania wielkich, w pełni elektrycznych maszyn do formowania wtryskowego.
Trend ten skłonił firmę NSK do opracowania nowej generacji wielkogabarytowych śrub kulowych o wysokiej obciążalności przeznaczonych do wykorzystania w tego typu wtryskarkach.  Aby zapewnić optymalną jakość produkcji nowego rodzaju śrub kulowych, NSK opracowała innowacyjną metodę szlifowania nakrętek o długości do 800 mm. Długie nakrętki są w stanie pomieścić większą ilość kulek przenoszących obciążenie, co umożliwia zwiększenie maksymalnego obciążenia osiowego o współczynnik 1,3 oraz wydłuża okres eksploatacji o współczynnik 2,8.

 

NSK 7679-L012016-N-Image1_m
Znaczna wielkość i zwiększona obciążalność nowych śrub kulowych NSK nie wpłynęła w żadnym stopniu na osiąganą prędkość.  Specjalnie opracowany system nawracania kulek, ułatwiający styczne wychwytywanie kulek przy użyciu opatentowanego deflektora, umożliwia osiągnięcie wysokiej prędkości obrotowej nawet w przypadku śrub kulowych o średnicy 140 mm i większej.
W 1996 r. NSK wprowadziła na rynek pierwsze serie przemysłowych śrub kulowych o wysokiej obciążalności i od tamtej pory spółka kontynuuje rozbudowę portfolio produktów spełniających oczekiwania klientów pod kątem wyższych prędkości i zmniejszonych wymagań w zakresie smarowania. Najnowsza seria bardzo dużych śrub kulowych jest oferowana w średnicach 140 mm, 160 mm i 200 mm ze skokiem 25, 30 i 32 mm. Obecnie śruby kulowe o wysokiej obciążalności stały się kluczowymi komponentami w elektrycznych maszynach do formowania wtryskowego.
NSK oczekuje, że do 2018 r. wysokość globalnej rocznej sprzedaży wielkogabarytowych śrub kulowych o dużej obciążalności osiągnie wartość 7,8 mln euro.

 

Źródło: NSK

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English