TAURON Ciepło uruchomił nowe kotły w Zakładzie Wytwarzania Katowice

zw-katowice-foto1_m

 

Kotły są przystosowane do pracy zgodnie z potrzebami sieci ciepłowniczej i z powodzeniem mogą produkować ciepło dla mieszkańców konurbacji śląsko-dąbrowskiej. Wartość inwestycji to około 66 mln zł.

Urządzenia – o sumarycznej mocy cieplnej około 114 MWt – spełniają wszystkie rygorystyczne standardy unijne w zakresie efektywności i ochrony środowiska. Zastąpiły dwa inne wyeksploatowane już kotły pracujące wcześniej w zakładzie. Przekazane do eksploatacji kotły mają możliwość zamiennego zasilania zarówno gazem ziemnym, jak i olejem opałowym lekkim.

– Budowa nowych kotłów olejowo-gazowych w Zakładzie Wytwarzania Katowice to ważny projekt z punktu widzenia rynku i zapewnienia bezpieczeństwa ciągłości dostaw ciepła dla mieszkańców aglomeracji – mówi Jacek Uhryn prezes zarządu TAURON Ciepło.

Nowe kotły będą pracowały jako jednostki szczytowe, czyli takie, które uruchamiane są na krótki czas w sytuacjach zwiększonego zapotrzebowania na ciepło lub w okresie awarii jednostki podstawowej.

Aktualnie prowadzone są prace poprojektowe związane m.in. z przekazaniem dokumentacji powykonawczej, pracami porządkowymi oraz rozliczeniem finansowym projektu. Obsługę kotłów zapewniają dotychczasowi pracownicy TAURON Ciepło – ZW Katowice, przeszkoleni przez wykonawcę inwestycji podczas rozruchu instalacji.

 

Źródło: Tauron

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English