Pierwsza na świecie profesjonalna szlifierka kątowa 10,8 V

Bosch PT3a-01.16_m

 

GWS 10,8-76 V-EC Professional firmy Bosch to pierwsza na świecie akumulatorowa szlifierka kątowa 10,8 V dla profesjonalistów. Narzędzie jest wyjątkowo lekkie i kompaktowe, a zarazem bardzo wydajne. Doskonale nadaje się do szybkich, krótkich cięć w różnego rodzaju materiałach.

W akumulatorowej szlifierce kątowej GWS 10,8-76 V-EC Professional firmy Bosch zastosowana została tarcza o średnicy 76 mm. Maksymalna głębokość jej cięcia wynosi 16 mm. Dzięki temu instalatorzy i elektrycy, ale także dekarze, wykonawcy suchej zabudowy czy ekipy wykończeniowe mają do dyspozycji niewielkie, praktyczne narzędzie do cięcia w różnego rodzaju materiałach. Szlifierka umożliwia łatwe cięcie tuneli kablowych, gwintów, listew oporowych i płytek oraz fug, rur, profili pustych, a nawet cegły dziurawki i parkietu.

 

Niska waga, ergonomia i wydajny silnik EC
Mała, lecz wydajna szlifierka kątowa jest lekka – waży zaledwie 900 g – i doskonaleleży w dłoni. Zoptymalizowana konstrukcja umożliwia stosowanie szlifierki GWS 10,8-76 V-EC Professional praktycznie wszędzie, także w wąskich i trudno dostępnych miejscach. W przeciwieństwie do konwencjonalnych szlifierek kątowych, tarcza jest w niej zamocowana. Narzędzie jest dzięki temu bardziej ergonomiczne i łatwiejsze do prowadzenia kontroli. Dodatkowo może zastąpić wiele innych narzędzi, np. piłę ręczną. Wydajny, bezszczotkowy silnik EC zapewnia wysoką moc. Silnik EC jest bezobsługowy i gwarantuje narzędziu długą żywotność. Model GWS 10,8-76 V-EC Professional jest także wyposażony w osłonę tarczy, którą można wygodnie przestawiać bez użycia dodatkowych narzędzi. Po wyłączeniu szlifierki kątowej tarcza zatrzymuje się w czasie poniżej jednej sekundy.

 

Bosch PT3b-01.16_m

 

Bogata oferta osprzętu do najróżniejszych zastosowań
Aby użytkownicy mogli dostosować narzędzie do swoich wymagań i zakresu wykonywanych prac, Bosch oferuje szeroki program osprzętu – tarczę tnącą do metalu, do cięcia różnych materiałów (Multi Material) oraz diamentową tarczę tnącą. W celu szybkiej i wygodnej wymiany tarczy narzędzie GWS 10,8-76 V-EC Professional wyposażono w nową wersję blokady wrzeciona. Przycisku blokady nie trzeba trzymać wciśniętego przez cały czas, tak jak w przypadku konwencjonalnych szlifierek kątowych – wystarczy zwolnić blokadę przed wymianą osprzętu, a potem znowu ją włączyć.

 

Dane techniczne
GWS 10,8-76 V-EC Professional
Napięcie/pojemność akumulatora
10,8 V / 2,5 Ah
Nominalna prędkość obrotowa
19 500 obr./min
Średnica tarczy
76 mm
Średnica wrzeciona
M 5
Średnica otworu tarczy
10 mm
Głębokość cięcia
16 mm
Obwód rękojeści
160 mm
Waga z akumulatorem 2,5 Ah
900 g

 

Źródło: Bosch

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English