Autosan ma zbrojnego inwestora

Budynek_Autosan_m

Konsorcjum firm PIT-Radwar i HSW, należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, kupi spółkę Autosan. Inwestor zadeklarował, że fabryka z Sanoka będzie kontynuowała produkcję autobusów. Umowa ma zostać podpisana do końca marca tego roku.

Autosan został sprzedany za 17,3 mln zł. – To mniej o 2,7 mln zł niż pierwotnie postanowiłem, ale wynika to z tego, że oferta nie obejmowała kupna budynku biurowego. Zostanie on sprzedany w oddzielnym przetargu – wyjaśnia sędzia komisarz Andrzej Leśniak.

Konsorcjum złożone ze spółek PGZ w swojej ofercie zadeklarowało przejęcie pracowników oraz utrzymanie produkcji autobusów oraz wprowadzenie do oferty zakładu nowych produktów.
Autosan jest w upadłości od początku października 2013 r. Wniosek o upadłość zgłosił ówczesny zarząd spółki, należącej wtedy do grupy firm Sobiesława Zasady. Fabryka oprócz autobusów produkuje też części do tramwajów oraz kabiny do pociągów. W 2015 roku zakład sprzedał 50 autobusów; obecnie zatrudnia ok. 300 osób. Zakład uzyskał w tym roku homologację na produkcję miejskich autobusów Sancity z silnikami spełniającymi normę emisji spalin Euro 6. Zakład może produkować około 300 sztuk tych pojazdów rocznie.

Źródło: IBRM Samar

Authors

Related posts

Góra
English