Starcie Szlifierzy – wyjątkowe zawody dla polskich szlifierzy

3M starcie_szlifierzy_konkurencje_3_m

 

Firma 3M – dostawca najbardziej innowacyjnych rozwiązań związanych z obróbką metalu, zorganizowała wyjątkowe na polskim rynku zawody – Starcie Szlifierzy. 29 stycznia br. kilkudziesięciu profesjonalistów z całego kraju miało okazję sprawdzić się w wymagających czterech konkurencjach i powalczyć o tytuł Mistrza Szlifowania 3M.

29 stycznia 2016 r. w Centrum Innowacji 3M przy ulicy Kowalskiej 143 we Wrocławiu odbyły się wyjątkowe zawody w szlifowaniu. Kilkudziesięciu profesjonalnych szlifierzy przyjechało do stolicy Dolnego Śląska, by zmierzyć się z czterema wymagającymi zadaniami, sprawdzającymi zarówno ich wiedzę teoretyczną na temat szlifowania i obróbki metalu, ale także umiejętności praktyczne związane z pracą w tym zawodzie.

 

3M starcie_szlifierzy_konkurencje_2_m

 

Podczas konferencji inaugurującej zawody Krzysztof Łebek – Dyrektor ds. technologii Przemysłowej Grupy Biznesowej 3M Poland podkreślał jak ważnym, ale i niedocenianym zawodem w Polsce jest szlifierz.

Zawód szlifierza wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, wymaga precyzji połączonej z umiejętnym wykorzystywaniem wysokiej jakości narzędzi. Produkty z których na co dzień korzystają specjaliści stanowią jedynie połowę sukcesu szlifierza. Równie ważne są ich umiejętności, które powinni nabywać i zwiększać nie tylko podczas codziennej pracy, ale także poprzez uczestnictwo w wydarzeniach i konkursach branżowych. Niestety jest ich w Polsce bardzo mało i nie mają ogólnopolskiego charakteru. Dlatego też firma 3M wychodząc naprzeciw oczekiwaniom szlifierzy daje im szansę sprawdzenia się w wyjątkowych warunkach. Organizujemy Starcie Szlifierzy – pierwsze w Polsce zawody pomyślane specjalnie o tej grupie zawodowej.

Po części oficjalnej uczestnicy wydarzenia przeszli test wiedzy związanej z materiałami ściernymi i zawodem szlifierza. Następnie uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy, z których każda musiała zmierzyć się z trzema zadaniami praktycznymi. Konkurencje dotyczyły m.in szlifowania spoiny, cięcia stali nierdzewnej, czy przezbrojenia szlifierki. Pozostałe dwie grupy, które nie wykonywały w tym czasie zadań praktycznych, miały okazję zwiedzać Centrum Innowacji 3M, a także zakład produkcyjny związany z produktami ochrony indywidualnej 3M. W czasie Starcia Szlifierzy uczestnicy pracowali na najwyższej jakości produktach do szlifowania marek Cubitron II i Scotch-Brite.

Pracę i wiedzę najlepszych polskich szlifierzy oceniało wyjątkowe jury. W jego skład oprócz specjalistów z firmy 3M weszła także Justyna Lenc „Welding Girl” – najsłynniejsza w Polsce blogerka, związana z tematyką obróbki metalu, autorka bloga www.spawaczka.pl.

 

3M ambasadorka_zawodow_justyna_lenc_welding_girl_m

 

Cieszę się, że miałam okazję oglądać i oceniać pracę najlepszych szlifierzy z całego kraju. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Oceniane były nie tylko czas realizacji poszczególnych konkurencji, ale także precyzja wykonania – powiedziała Justyna Lenc.

Organizatorzy Starcia Szlifierzy już planują kolejne wydarzenia dla tego środowiska. Następne branżowe zawody odbędą się już w ciągu najbliższych miesięcy.

Styczniowe zawody Starcia Szlifierzy traktujemy jako próbę generalną przed serią imprez skierowaną do wszystkich zainteresowanych szlifierzy w Polsce. Od maja do końca roku zorganizujemy jeszcze trzy wydarzenia zewnętrzne w trzech różnych miejscach w Polsce. Każda osoba związana z tym zawodem będzie mogła wziąć udział w eliminacjach regionalnych. Dziewięciu najlepszych szlifierzy awansuje do wielkiego finału, który odbędzie się na początku przyszłego roku – powiedziała Katarzyna Bownik z Działu Materiałów Ściernych 3M Poland.

W rozgrywanym 29 stycznia w Centrum Innowacji 3M Starciu Szlifierzy wzięło udział około 30 zawodników z całej Polski.

 

Źródło: 3M

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English