Nowy inwestor w Lubelskiej Podstrefie Ekonomicznej

Podstrefa Lublin_m

Zdjęcie: ARP

Spółka CEGA otworzy w Lublinie nowy zakład w hali produkcyjno–magazynowej z zapleczem biurowo–socjalnym, powierzchni wynajętej w Panattoni Park na Felinie i wyposaży ją w linie technologiczne do produkcji wyrobów termokurczliwych z tworzyw sztucznych stosowanych do budowy sieci preizolowanych w ciepłownictwie i przemyśle oraz używanych w energetyce.
Spółka CEGA zainwestuje w nowy projekt ponad 9 mln zł, a inwestycję planuje zakończyć do końca 2017 roku. W powstającym zakładzie zatrudnionych zostanie 22 nowych pracowników. Celem przedsięwzięcia jest radykalne zwiększenie zdolności produkcyjnych firmy, rozbudowa działu badań i rozwoju oraz wdrożenie innowacyjnych wyrobów. Wyroby firmy CEGA cieszą się powszechnym uznaniem rynku, legitymują się m.in. wydanym przez Ośrodek Badawczo Rozwojowy Ciepłownictwa – Certyfikatem dla osłon złączy termokurczliwych sieciowanych radiacyjnie oraz Certyfikatem dla osłon złączy zgrzewanych elektrooporowo.
CEGA jest posiadaczem patentu wydanego przez Urząd Patentowy RP na osłony złączy termokurczliwych sieciowanych radiacyjnie i sposób ich wytwarzania, jest ponadto partnerem Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie.
Obecnie Lubelska Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmuje 128 ha w pełni uzbrojonych terenów inwestycyjnych. W lubelskiej Podstrefie ekonomicznej zainwestowało już 41 inwestorów, z czego 21 prowadzi już działalność, a wartość zrealizowanych nakładów wynosi 831 mln zł. Liczba nowo powstałych miejsc pracy wynosi 1238 osób. Do tego należy doliczyć utrzymane 1 098 co daje na dzień dzisiejszy 2 309 istniejących miejsc pracy w strefie.

 

Źródło: Lublin.pl

Authors

Related posts

Góra
English