Nowa kurtyna EZ-SCREEN LS

Banner Engineering ic1765a_m

Wytrzymała kurtyna świetlna EZ-SCREEN LS umożliwia detekcję na całej swojej wysokości, bez stref martwych

 

Firma Banner Engineering wprowadziła do oferty solidnie wykonaną kurtynę świetlną bezpieczeństwa zaprojektowaną z myślą o łatwej obsłudze i długim okresie eksploatacji w różnych aplikacjach przemysłu produkcyjnego i opakowaniowego.

Nowa kurtyna świetlna EZ-SCREEN LS wyposażona została w wytrzymałą, aluminiową obudowę z metalowymi zakończeniami, co zapewnia wysoką niezawodność nawet w trudnych warunkach środowiskowych np. przy pracy na prasach lub obrabiarkach. Ponadto kurtyny charakteryzują się kompaktową i efektywną konstrukcją. Zastosowane w nich rozwiązania mają na celu ułatwić użytkownikowi korzystanie z urządzenia.

 

Banner Engineering ic1765b_m

System kaskadowy kurtyn EZ-SCREEN LS zapewnia ochronę z trzech stron bez użycia luster

 

Na całej wysokości obudowy rozmieszczone zostały jasne, dobrze widoczne i intuicyjne, dwukolorowe wskaźniki informujące o stanie wyrównania danej grupy promieni świetlnych. Dzięki nim proces pierwszego montażu, jak również analiza problemów mogą zostać przeprowadzone znacznie szybciej. Strefa chroniona znajduje się na całej wysokości obudowy. W efekcie urządzenie nie posiada stref martwych, co jest szczególnie istotne przy instalacji systemów kaskadowych (brak luk między kolejnymi kurtynami) oraz montażu kurtyny bezpośrednio na powierzchni roboczej. Ponadto system EZ-SCREEN LS nie wymaga na etapie montażu zastosowania oprogramowania PC, ustawiania przełączników konfiguracyjnych DIP czy wykorzystywania innych urządzeń.

 

Banner Engineering ic1765c_m

Podwójnie zamontowane kurtyny chronią kilka maszyn linii produkcyjnej

 

W celu przystosowania kurtyny bezpieczeństwa do wymagań różnych aplikacji, jest ona dostępna w trzech rozdzielczościach — 14 mm, 23 mm i 40 mm — przy zasięgu detekcji wynoszącym 12 metrów. Urządzenia występują w wysokościach od 280 mm do 1820 mm w odstępach 70 mm. Dostępne są również wykonania kaskadowe pozwalające na połączenie do czterech systemów dowolnej długości, rozdzielczości i liczbie promieni.

Zastosowana w kurtynach serii EZ-SCREEN LS technologia „Dual-Scan” zapewnia wysoką odporność na zakłócenia ze strony sąsiadujących źródeł światła, iskier spawalniczych, światła stroboskopowego, EMI i RFI. Kurtyna jest zgodna z najbardziej rygorystycznymi, światowymi normami bezpieczeństwa włącznie z typem 4 zgodnie z IEC61496-1/-2, kategorią bezpieczeństwa 4 PLe zgodnie z EN/ISO 13849-1 oraz SIL3/SILCL3 zgodnie z IEC 61508/IEC 62061.

 

Banner Engineering ic1765d_m

Do kurtyn bezpieczeństwa w wersji kaskadowej można wpiąć dedykowane, doskonale widoczne wskaźniki świetlne LED stanu

 

Banner Engineering jest jednym z przodujących producentów czujników wizyjnych, czujników fotoelektrycznych i ultradźwiękowych, światłowodów, systemów do ochrony maszyn, precyzyjnych urządzeń pomiarowych, systemów kontroli oraz sieciowych produktów bezprzewodowych. Dzięki ogólnoświatowemu zasięgowi firma zapewnia wsparcie techniczne w dowolnym miejscu na świecie.

 

Źródło: Banner Engineering

Authors

Related posts

Góra
English