Atlas Copco w rankingu top 100. firm przemysłowych działających dla zrównoważonego rozwoju

Atlas Copco Mafi-Trench Company LLC, Santa Maria, CA USA

 

Firma Atlas Copco, wiodący dostawca rozwiązań dla przemysłu, po raz 10. została wpisana na prestiżową listę Global 100, listę światowych firm prowadzących strategią zrównoważonego rozwoju. Firma zajęła 34. miejsce i jest jedyną firmą w branży producentów maszyn przemysłowych znajdujących się na liście.

Firma Atlas Copco, wiodący dostawca rozwiązań dla przemysłu, po raz 10. została wpisana na prestiżową listę Global 100, listę światowych firm prowadzących strategią zrównoważonego rozwoju.
Firma zajęła 34. miejsce i jest jedyną firmą w branży producentów maszyn przemysłowych znajdujących się na liście.
Zapewnienie klientom najbardziej innowacyjnych, energooszczędnych, bezpiecznych i ergonomicznych produktów jest kluczowym elementem naszego modelu biznesowego – powiedziała Mala Chakraborti, Wiceprezes ds. odpowiedzialności korporacyjnej, dział komunikacji korporacyjnej. – Zrównoważony rozwój jako integralna część naszej działalności stanowi ogromną wartość zarówno dla przemysłu jak i społeczeństwa.

Innowacyjne, energooszczędne produkty Atlas Copco, w tym technologia o zmiennej prędkości obrotowej (VSD), w której Grupa jest pionierem od 1994 roku, umożliwia pracę sprężarek tylko z prędkością aktualnie niezbędną zmniejszając jednocześnie zużycie energii. W 1993 roku firma opatentowała technologię VSD+, która pozwala na oszczędność energii nawet do 50% w porównaniu do tradycyjnych sprężarek. Jest to przełomowe rozwiązanie, które spotkało się z uznaniem wielu klientów.

W 2015 roku firma Atlas Copco została uwzględniona w indeksie Dow Jones Sustainability 2015/2016, który skupia firmy rozwijające się w sposób zrównoważony, a jednocześnie są atrakcyjne dla inwestorów oraz zajęła 11 miejsce w rankingu Newsweek Green Rankings, jednym z głównych rankingów na świecie dotyczących zrównoważonego rozwoju.

 

Źródło: Atlas Copco

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English