Sprzedaż felg UNIWHEELS wciąż rośnie i znacząco wzrośnie po oddaniu inwestycji w Stalowej Woli

uniwheels_produktion

 

UNIWHEELS pozostaje na ścieżce wzrostu – w 2015 roku ponownie zwiększyła się ilość sprzedanych przez Grupę felg. Zgodnie ze wstępnymi danymi, w całym 2015 roku sprzedano ponad 7,8 miliona felg, co stanowi wzrost o ok. 8,2% w porównaniu do roku 2014.

Sprzedaż felg znacząco wzrosła w segmencie OEM, gdzie Grupa zanotowała rekordowy w swojej historii poziom sprzedaży do producentów samochodów w Europie. Z kolei w segmencie Akcesoria, silna pozycja rynkowa została wzmocniona dzięki rozwojowi sprzedaży na światowych rynkach felg pod rozpoznawalnymi markami Grupy: ATS, RIAL, ALUTEC i ANZIO.

– Jesteśmy dumni z faktu, że nasza Grupa osiągnęła w 2015 roku ponownie doskonały wynik sprzedaży. Nasza dobra pozycja na wymagającym rynku felg aluminiowych cały czas się wzmacnia. Z sukcesem rozwijaliśmy współpracę z klientami – producentami samochodów premium. W 2015 roku nasze moce produkcyjne wykorzystane były w pełni przez większość miesięcy, dzięki bardzo wysokiemu poziomowi zamówień od klientów. W kontekście wysokiego poziomu zamówień na nasze felgi, nowe moce produkcyjne w nowym zakładzie w Stalowej Woli, gdzie inwestycja prowadzona jest zgodnie z terminem, są bardzo pozytywnym czynnikiem. W związku z planowanym uruchomieniem latem tego roku produkcji w nowym zakładzie, nasze łączne moce w Stalowej Woli zwiększą się o ok. 2 miliony felg rocznie (co oznacza wzrost o ok. 25%) stopniowo do połowy roku 2017. Jesteśmy więc cały czas bardzo optymistyczni jeśli chodzi o nasz biznes w 2016 roku – mówi Thomas Buchholz, Prezes Zarządu UNIWHEELS.

UNIWHEELS przewiduje na podstawie wielkości sprzedaży felg zanotowanej w roku 2015, że osiągnie w zakończonym roku obrotowym 2015 nowy rekordowy wynik. Ponadto, w związku z ciągłym, wysokim popytem ze strony klientów oraz zwiększeniem mocy produkcyjnych w Stalowej Woli, w roku obrotowym 2016 spodziewany jest dalszy wzrost wielkości sprzedaży felg.

 

Źródło: UNIWHEELS

Authors

Related posts

Góra
English