Prestiżowa umowa PZL Sędziszów

PZL Sedziszow_m

 

Pod koniec 2015 r. firma PZL Sędziszów podpisała umowę ramową z Solaris Bus & Coach. Celem zawartego porozumienia jest m.in. współpraca działów konstrukcyjno-technologicznych.

PZL Sędziszów rozpoczyna współpracę z wiodącym, polskim producentem autobusów Solaris Bus & Coach. Na początek będą to wspólne działania konstruktorów i technologów przy projektowaniu filtrów powietrza. Firmy podejmą też razem prace badawcze związane z filtracją w autobusach.

Możliwość współdziałania z tak cenioną i rozsławioną w świecie marką autobusów jest dla naszego Zakładu prawdziwym wyróżnieniem – komentuje Adam Sikorski, Prezes PZL Sędziszów. – Jesteśmy dumni, że firma Solaris docenia nasz potencjał i możliwości. Traktujemy tę współpracę jak duże wyzwanie, dlatego też nie mam wątpliwości, że sprostamy wszelkim oczekiwaniom naszego nowego Partnera.

Realizacja zadań wynikających z umowy rozpocznie się już w styczniu 2016 r.

Umowa została zawarta na czas nieokreślony, zatem liczymy na  intensyfikację naszej współpracy w przyszłości – dodaje Prezes Adam Sikorski.

Solaris Bus & Coach to czołowy europejski producent pojazdów komunikacji miejskiej. Firma specjalizuje się w produkcji autobusów miejskich oraz trolejbusów. W ofercie firmy znajdują się również autobusy międzymiastowe i tramwaje. Pojazdy z logo Solarisa są znane w 30 państwach w ponad 600 miastach. Do tej pory z fabryki Solarisa pod Poznaniem wyjechało już ponad 13.000 pojazdów. Można je spotkać m.in. w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii, Czechach, na Litwie, jak również w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Izraelu.

PZL Sędziszów to światowy lider w dziedzinie produktów filtracyjnych. Od ponad 70 lat produkuje filtry paliwa, powietrza i olejów smarnych do wszelkiego rodzaju silników i urządzeń roboczych, filtracji powietrza, mediów roboczych i chłodziw. Od prawie 60 lat Wytwórnia prowadzi też zaawansowane badania w dziedzinie rozwoju technologii tych urządzeń.

 

Źródło: PZL Sędziszów

Authors

Related posts

Góra
English