PCO rozwijać będzie technologię termowizyjną

Rok 2016 jest bardzo istotnym i ważnym momentem w rozwoju oraz historii firmy PCO, czołowego polskiego producenta sprzętu optoelektronicznego dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. Jest to rok jubileuszu 40-lecia istnienia spółki, co zostanie uświetnione uroczystą galą, zorganizowaną na Stadionie Narodowym, podczas której będą zaprezentowane osiągnięcia oraz dorobek PCO. W bieżącym roku firma zamierza również aktywnie rozwijać swoją ofertę produktową i realizować projekty, których celem jest modernizacja polskiej armii i rozwój nowych technologii.

W 2016 roku PCO będzie ponownie współorganizatorem odbywającej się w październiku Konferencji Optoelektronicznej przygotowywanej wspólnie między innymi z Polską Platformą Technologiczną Fotoniki, Politechniką Warszawską i Wojskową Akademią Techniczną. Będzie to już druga edycja tego wydarzenia, którego celem jest stworzenie płaszczyzny do wymiany doświadczeń między ekspertami, przedstawicielami przemysłu obronnego, sił zbrojnych oraz instytutów badawczo-naukowych.

W bieżącym roku spółka PCO będzie aktywnie rozwijała swoją ofertę. Nacisk zostanie położony głównie na wyroby wykorzystujące technologię termowizyjną. Udział w konsorcjum zajmującym się modernizacją użytkowanych przez Wojsko Polskie czołgów Leopard 2 umożliwi dalsze prace nad kamerami termowizyjnymi dla tych pojazdów. Kamera termowizyjna KLW-1 „ASTERIA” będzie również dostosowywana do wykorzystania w Kołowym Transporterze Opancerzonym Rosomak. Ponadto PCO będzie kontynuowało prace związane z udziałem w projekcie tworzenia wieży bezzałogowej dla KTO Rosomak, w której znajdują się produkowane przez spółkę wyroby optoelektroniczne.

 

PCO KLW-1_m

Kamera długofalowa KLW-1 przeznaczona dla systemów kierowania ogniem czołgów i bojowych wozów piechoty

 

Dodatkowo w programie modernizacji wojsk pancernych zastosowanie znajdą zestawy Modernizacyjne Kamer Termowizyjnych pozwalające zastąpić starsze urządzenia wykorzystywane w czołgach PT-91 Twardy kamerą KLW-1. Duże nadzieje spółka wiąże również z niedawno opracowanym Peryskopowym Celownikiem Termowizyjnym PCT-72. Może on być stosowany we wszystkich pojazdach rodziny T-72. Opracowywanie nowych wyrobów optoelektronicznych do wykorzystania w pojazdach wojskowych daje perspektywę znalezienia nowych odbiorców również za granicą, zwłaszcza że wyroby PCO są dostosowane zarówno do standardów NATO-wskich, jak również sprzętu poradzieckiego.

Kamera termowizyjna KMW-3 „TEMIDA” znalazła z kolei zastosowanie w zamówionym przez MON, a obecnie testowanym w warunkach polowych systemie przeciwlotniczym POPRAD.

W nowym roku spółka nie zapomina również o rozwijaniu oferty urządzeń noktowizyjnych.

W roku 2016 będą kontynuowane prace nad programem Zaawansowanego Indywidualnego Systemu Walki Tytan. W ich ramach firma będzie dostosowywać nasze wyroby do założeń taktyczno-technicznych wypracowanych z zamawiającym.

Najnowsze wyroby oraz osiągnięcia PCO zostaną przedstawione podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach w dniach 6–9 września.

Jesienią z kolei odbędzie się w firmie dzień otwarty. Wszystkie zainteresowane osoby będą mogły zwiedzić siedzibę spółki, zapoznać się z procesami produkcyjnymi oraz funkcjonowaniem wyrobów optoelektronicznych.

W roku jubileuszowym PCO nie zapomina również o swoich pracownikach. W czerwcu odbędzie się piknik rodzinny dla załogi firmy, a jesienią dodatkowo zostanie zorganizowany dzień otwarty dla pracowników i członków ich rodzin połączony ze zwiedzaniem zakładu.

Rok 2016 dla PCO to zarówno czas świętowanie 40 lat obecności na rynku przemysłu obronnego, jak również aktywnej pracy nad dalszym rozwojem spółki i jej produktów.

 

Źródło: PCO

Authors

Related posts

Góra
English