Nowy Prezes Toyoty w Wałbrzychu

Władze Toyoty powołały nowego prezesa w wałbrzyskiej fabryce koncernu.

Eiji Takeichi zastąpił na tym stanowisku Carla Klemma, który po zakończeniu sześcioletniej pracy w Polsce przeszedł na emeryturę. Uroczyste powołanie nowego prezesa dobyło się 12 stycznia w siedzibie fabryki. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz, instytucji lokalnych, firm działających na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz załogi.

 

Toyota Eiji Takeichi_m

 

Eiji Takeichi rozpoczął swoją drogę zawodową w Toyocie w 1987 roku . W tym czasie pracował między innymi w amerykańskim i europejskim oddziale Toyoty. Przed objęciem funkcji w Wałbrzychu zajmował stanowisko Wiceprezesa TME – europejskiej centrali koncernu Toyota ds. Kontroli Produkcji, Logistyki oraz Planowania Strategicznego.

Moim pierwszym priorytetem będzie rozwój pracowników w celu wykształcenia wszechstronnej załogi gotowej sprostać przyszłym projektom i systemom produkcji – powiedział w swym przemówieniu powitalnym Eiji Takeichi. – Chciałbym aby nasz rozwój szedł w parze z rozwojem miasta i regionu. Z waszym wsparciem chcę uczynić TMMP firmą, która jest dumą wszystkich pracowników oraz współpracujących firm, instytucji  i społeczności lokalnej – dodał nowy prezes Toyoty w Wałbrzychu.

Jak podkreślił w swym okolicznościowym przemówieniu przybyły na uroczystość Wiceprezes TME Takeshi Numa jako największy producent podzespołów wałbrzyska fabryka odgrywa ważną rolę wśród europejskich zakładów Toyoty. Dołożę wszelkich starań aby zapewnić wykorzystanie kwalifikacji i zdolności produkcyjnej TMMP w nadchodzących latach – dodał Numa.

 

Źródło: TMMP

Authors

Related posts

Góra
English