Firma Wienerberger inwestuje w nowy zakład produkcyjny

Wienerberger_m

Zdjęcie: Wienerberger

 

Producent ceramicznych materiałów budowlanych, firma Wienerberger, kupiła od spółki Lode zakład produkcyjny zlokalizowany w Paczkowie k. Nysy. Będzie on produkował pustaki ceramiczne, przeznaczone na rynek Polski południowo-zachodniej.

W dniu 14 stycznia br., Wienerberger kupił od grupy LODE cegielnię w Paczkowie, w południowo –zachodniej Polsce. Zakup jest ważnym krokiem w kierunku poprawy dostępu do ceramicznych materiałów ściennych marki Porotherm inwestorom realizującym inwestycje budowlane na południu kraju. Zakup oznacza nie tylko włączenie wydajnego zakładu w Paczkowie do organizacji Wienerberger Polska, ale także pozyskanie długoterminowych rezerw surowca. Kwota transakcji pozostaje tajemnicą handlową.

– Polska jest jednym z najbardziej obiecujących rynków budownictwa mieszkaniowego w Europie. Aktywność budowlana, przy solidnym wzroście gospodarczym i liczbie jednostek mieszkaniowych, która w porównaniu do innych krajów europejskich wypada poniżej średniej, już dziś charakteryzuje się trwałym wzrostem, a rynek wykazuje znaczący potencjał rozwoju w dłuższej perspektywie. Dodatkowo istotne jest, że polscy klienci chętnie wybierają pustaki ceramiczne. Dzięki gruntownym przygotowaniom sprawnie zintegrujemy z siecią naszych zakładów cegielnię, która już teraz efektywnie wykorzystuje swoje zdolności produkcyjne, i decydująco poprawimy obecność naszych produktów w tym ważnym, regionalnym rynku Polski – wyjaśnia strategiczne znaczenie przejęcia Heimo Scheuch, Prezes Zarządu Wienerberger AG.

***

O Wienerberger

Wienerberger – obecna na rynku polskim od 1995 roku firma jest częścią globalnego koncernu Wienerberger AG, towarzyszącego budującym inwestorom od 1819 roku. Firma dostarcza kompleksowe rozwiązania do budowy domu, pozwalające na prowadzenie inwestycji według najwyższych standardów: ceramiczne cegły konstrukcyjne i pustaki stropowe Porotherm, dachówki ceramiczne Koramic oraz cegły klinkierowe Terca.

 

Źródło: Wienerberger

Authors

Related posts

Góra
English