Nowe biuro Samsung Electronics Polska

Zespół Samsung Electronics Polska rozpoczął pracę w nowym biurze zlokalizowanym w kompleksie biznesowym Postępu 14, przygotowanym przez HB Reavis Poland. Na 4 700 metrach kwadratowych powierzchni znajdują się biura, showroom oraz strefa serwisu, które zostały rozlokowane na trzech kondygnacjach. Dogodna lokalizacja, układ przestrzenny, funkcjonalność wykorzystanych rozwiązań oraz nowoczesny wygląd mają pozytywnie wpływać na dobre samopoczucie oraz zdrowie zatrudnionych, a także na ich wydajność i zadowolenie z pracy.

 

Postepu 14

Zdjęcie: HB Reavis

 

Nowa siedziba firmy znajduje się w nowoczesnym kompleksie biurowym Postępu 14, zlokalizowanym w dynamicznie rozwijającej się biznesowej części Mokotowa, w bliskim sąsiedztwie ważnych arterii komunikacyjnych. Głównym czynnikiem wpływającym na wybór nowej powierzchni biurowej była odpowiednia lokalizacja oraz możliwość dostosowania biura do oczekiwań firmy i jej pracowników.

Jak wynika z badania firmy Savills „Czego oczekują pracownicy” dogodna lokalizacja biura stanowi główny czynnik wpływający na podjęcie przez kandydata decyzji o zatrudnieniu, a nowoczesne biurowce (36%) to zdaniem badanych idealne miejsca pracy, które pozytywnie wpływają na ich wydajność (opinia 60% ankietowanych). Zatrudnieni bardzo cenią sobie również nowoczesne i kreatywne wykończenie (56%). Przygotowana na zamówienie i niestandardowa aranżacja według (76%) badanych może przełożyć się na wzrost ich produktywności i wydajności. Uczestnicy badania zwrócili również uwagę na trzy bardzo istotne dla nich elementy: komfort, temperaturę i oświetlenie.[1]

Kompleks Postępu 14 oferuje najemcom powierzchnie klasy A, zaś cała inwestycja, dzięki zastosowaniu ekologicznych rozwiązań, posiada certyfikat BREEAM Excellence. W budynku wykorzystane zostały następujące rozwiązania: najnowocześniejsze systemy sterowania klimatyzacją, niezależne, strefowe sterowanie temperaturą w każdym pomieszczeniu, szybkobieżne windy, oświetlone systemem LED i odzyskujące energię elektryczną przy hamowaniu, stacje do ładowania samochodów elektrycznych, stację uzdatniania wody oraz system chłodzenia swobodnego – free cooling.

– Pracownicy stanowią najważniejszy element biurowego świata, a komfort ich codziennej pracy jest  dla naszej organizacji priorytetowym obszarem. Dogodna lokalizacja, odpowiednio zaaranżowana przestrzeń, udogodnienia i innowacyjne rozwiązania, dostosowane do aktualnych potrzeb zatrudnionych i ułatwiające codzienną aktywność zawodową, to jeden z głównych czynników ich identyfikacji z miejscem pracy. Decydując się na zmianę lokalizacji naszej siedziby braliśmy pod uwagę wszystkie te czynniki, by jak najlepiej dobrać i przygotować nowe przestrzenie do oczekiwań różnych grup zatrudnionych – powiedziała Agnieszka Bielawska, Dyrektor HR w Samsung Electronics Polska.

 

Funkcjonalne i przyjazne biuro – większa satysfakcja, lepsza efektywność

Odpowiadając na potrzeby zatrudnionych firma zdecydowała się na przygotowanie nowoczesnej przestrzeni, przy aranżacji której, zastosowano szereg zasad w zakresie usprawniania komunikacji, ergonomii rozkładów i sprzętów oraz tworzenia wystroju sprzyjającego komfortowi i efektywności pracy. 4 200 metrów kwadratowych powierzchni przeznaczonej na biura, zostało podzielone na otwartą przestrzeń biurową, sale spotkań, pokoje dedykowane zebraniom wewnętrznym, w których panuje bardziej swobodna atmosfera oraz strefy do spotkań nieformalnych, zlokalizowane w open space. Dla zwiększenia komfortu pracowników przygotowano również dedykowane strefy odpoczynku. W jednym z pomieszczeń zlokalizowana została przestronna kuchnia wraz ze strefą do cichej pracy i odpoczynku oraz strefą „no stress”, w której znajduje się między innymi stół do tenisa stołowego, piłkarzyki oraz specjalne miejsce dla najmłodszych, którzy często odwiedzają firmę wraz z rodzicami.

Biuro zostało wyposażone w nowoczesny sprzęt marki, który ma ułatwiać nie tylko wykonywanie codziennych zadań, ale przede wszystkim wpływać na komfort funkcjonowania w biurowej przestrzeni, np. poprzez stały dostęp do aktualnych informacji. W wystroju nowego biura obecne są specjalnie dobrane kolory wykładzin i mebli, które pozytywnie wpływają na samopoczucie pracowników.

– Najwyższa jakość biura, to najwyższa jakość pracy. Od wielu lat obserwujemy, że przemyślane przygotowanie powierzchni oraz odpowiedni dobór wyposażenia przyczyniają się do wzrostu jakości i satysfakcji z wykonywanych obowiązków. 20 lat działalności firmy w kilku biurach w Polsce oraz obserwacji codziennych zachowań i przyzwyczajeń zatrudnionych, a także testowania różnych rozwiązań sprawiło, iż dostrzegamy zależności pomiędzy przemyślaną aranżacją biura, a wydajnością pracy. Optymalny rozkład, skrócenie dystansów pomiędzy poszczególnymi strefami i rozsądne rozmieszczenie sprzętów wykorzystywanych przez pracowników wpływa na łatwiejsze zarządzanie zespołem, sprawny obieg i wymianę informacji oraz efektywniejsze wykorzystanie czasu pracy – dodała Agnieszka Bielawska.

Nowe biuro Samsung zostało przygotowane przez zespół projektowy – Zbigniewa Kostrzewę i Roberta Starzyńskiego z pracowni In Design.

W transakcji najmu powierzchni w kompleksie Postępu 14 Samsung Electronics Polska reprezentowała firma doradcza Colliers International.

 

[1] „Czego oczekują pracownicy”, badanie przeprowadzone przez SW Research na zlecenie i według metodologii firmy Sevills. Badanie zostało przeprowadzone na grupie 500 pracowników biurowych 18+ zatrudnionych w Warszawie i zostało przeprowadzone w formie ankiety rozesłanej online w maju i czerwcu 2014 roku.

 

Źródło: Samsung

Authors

Related posts

Góra
English