Ergonomiczna kompletacja z przyssawką

Fot._STILL_1_m

Firma STILL wprowadza do swojej oferty wózek do poziomej kompletacji zamówień, wyposażony w mechanizm podnoszący i chwytak podciśnieniowy. STILL Ergopick pozwala na ergonomiczne komisjonowanie ładunków o dużej masie i gabarytach.

 

Fot._STILL_2_m

 

Nowy produkt jest owocem współpracy STILL z firmą Schmalz, jednym z wiodących światowych dostawców rozwiązań z zakresu technik przenoszenia, mocowania i automatyzacji. STILL Ergopick powstał poprzez doposażenie wózka typoszeregu CX z podnośnikiem nożycowym w podciśnieniowy chwytak zamocowany na wysięgniku. Umożliwia on podnoszenie ładunków takich jak kartonowe pudła, worki, pojemniki z farbą, beczki czy skrzynki o wadze do 40 kg w łatwy, bezpieczny i wymagający minimalnego wysiłku operatora sposób.

 

Fot._STILL_3_m

 

Zasięg chwytaka obejmuje obszar o promieniu 2,1 metra i kącie 270 stopni wokół wózka. Rozwiązanie znacząco usprawnia kompletację trudnych w obsłudze towarów. Na liniach produkcyjnych i montażowych może natomiast zastąpić żurawie stacjonarne lub stanowić ich uzupełnienie. Elektroniczny układ monitorujący położenie wysięgnika zapewnia utrzymanie go wewnątrz konturów wózka podczas przemieszczania się pojazdu, minimalizując tym samym ryzyko kolizji. STILL Ergopick może być sterowany zarówno przez operatora jadącego na platformie, jak i poruszającego się pieszo.

 

Fot._STILL_4_m

 

 

Źródło: STILL

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English