Innowacyjna gama urządzeń samozaciskowych Honeywell

Honeywell HSP006236 - Söll BodyControl I - product image small_m

 

Honeywell wprowadza na rynek innowacyjną gamę urządzeń samozaciskowych zapewniającą osobom pracującym na drabinach lub szynach Söll GlideLoc zwiększony komfort oraz skuteczną ochronę przed niebezpiecznymi upadkami do tyłu. W pełni zgodne z najnowszymi normami europejskimi EN 353-1:2014 (środki ochrony indywidualnej przed upadkiem z wysokości – urządzenia samozaciskowe z prowadnicą), nowe wózki Söll BodyControl są idealnym rozwiązaniem dla pracowników branży takich jak telekomunikacja, energetyka oraz przemysł ogólny.

EuropolesZapewnienie ochrony przed upadkiem do tyłu z potencjalnym zatrzymaniem zbyt późno lub w pozycji do góry nogami to kwestia kluczowa dla kierowników ds. bhp w wielu różnych branżach. Pracownicy pragną zachować bezpieczeństwo podczas wchodzenia na drabiny czy na pionowe systemy szynowe, bez rezygnowania z wygody – wyjaśnia Konrad Soergel, menedżer produktu ds. ochrony przed upadkiem z wysokości w Honeywell Industrial Safety, w regionie EMEA. – Nowe modele Söll BodyControl zaprojektowano tak, by sprostały takim właśnie wymaganiom, przy tym są one jedynymi obecnie dostępnymi na rynku urządzeniami samozaciskowymi, zapewniającymi szybkie zatrzymanie upadku z wysokości, oferując jednocześnie doskonałe rozwiązanie dla szeregu przyzwyczajeń wspinaczkowych, zarówno w pozycji blisko drabiny, jak i odchylonej do tyłu.

Dzięki innowacyjnej konstrukcji, urządzenie Söll BodyControl zapewnia skuteczne powstrzymanie spadania zarówno w sytuacjach upadku do tyłu, jak i w dół. Zapobiega potencjalnemu zatrzymaniu pracowników zbyt późno lub w pozycji do góry nogami, tym samym gwarantując im ochronę przed poważnymi obrażeniami ciała.

Gama urządzeń Söll BodyControl, zaprojektowana z myślą o wygodzie pracowników, dostępna jest z różnymi opcjami mocowania odpowiednimi do różnych środowisk pracy oraz przyzwyczajeń wspinaczkowych. Söll BodyControl I posiada piersiowy punkt kotwiczący pozwalający użytkownikom na wygodną wspinaczkę w bliskiej odległości od drabiny, co jest niezbędne w przypadku pracy w zamkniętych pomieszczeniach oraz w drabinach z koszami bezpieczeństwa czy studzienkach. Söll BodyControl II to rozwiązanie idealne dla pracowników, którzy czują się bardziej komfortowo podczas wspinaczki w pozycji odchylonej do tyłu. Söll BodyControl II oferuje dwa punkty kotwiczące, zarówno piersiowy, jak i brzuszny, które niezależnie od siebie aktywują zapadkę, gwarantując bezpieczne zatrzymanie pracownika we wszystkich sytuacjach grożących upadkiem (w tym do tyłu).

Aby dodatkowo zwiększyć komfort, koła wózka poruszają się w zawieszonej osi w celu zapewnienia płynnego działania urządzenia w każdych okolicznościach, w tym podczas przesuwania przez połączenia, zmniejszając dzięki temu zmęczenie pracownika. Co więcej, ergonomiczny karabinek – zaprojektowany tak, aby spełnić wszystkie międzynarodowe normy – jest duży i łatwy do złapania, dzięki czemu jego otwieranie i zamykanie jest proste nawet dla osób pracujących w rękawicach.

 

Honeywell HSP006236 - Söll BodyControl II - product image small_m

 

Inne cechy urządzenia obejmują jego zwiększoną trwałość dzięki zastosowaniu większych i solidniejszych kół polimerowych – o żywotności dwukrotnie wyższej niż w przypadku kół konwencjonalnych – oraz nową konstrukcję obudowy wózka osłaniającą 80 procent amortyzatora, zapewniającą zwiększoną ochronę przed uderzeniami, dłuższy czas użytkowania i obniżone koszty konserwacji. Modele Söll BodyControl wyposażone są również w wizualny wskaźnik upadku umożliwiający łatwą jego kontrolę przed użyciem.

Urządzenia samozaciskowe Söll BodyControl są certyfikowane do użytku przez pracowników o wadze od 40 do 140 kg, na drabinach oraz pionowych systemach szynowych o kącie pochylenia w zakresie od -10° do +15°.

 

Europoles

 

Zostały one również zaprojektowane tak, aby w połączeniu z szelkami bezpieczeństwa Miller Revolution stanowić najlepsze rozwiązanie do ochrony przed upadkiem z wysokości, zapewniając pracownikom wygodę i bezpieczeństwo. Söll BodyControl I doskonale łączy się z pętlami piersiowymi szelek bezpieczeństwa Revolution R5, a Söll BodyControl II to rozwiązanie idealne w przypadku przymocowania do pętli piersiowych oraz brzusznego punktu zaczepowego w kształcie litery D szelek bezpieczeństwa Revolution R6.

 

Obejrzyj film: Miller Revolution – ochrona przed upadkiem z wysokości

 

Źródło: Honeywell

 

Authors

Related posts

Góra
English