Ekspresowa inwestycja w podstrefie Białystok

W Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej postanowiła zainwestować  firma Bravilor Polska Sp. z o. o., która chce w Białymstoku produkować m.in. ekspresy do kawy i podzespoły do nich. Pracę w zakładzie znajdzie co najmniej 30 osób Bravilor Polska to spółka-córka popularnej, holenderskiej firmy Bravilor Bonamat. Jest to niewątpliwie lider w branży, który współpracuje z takimi markami jak Tchibo czy Lavazza.
Firma powstała 65 lat temu w Holandii, gdzie do dziś funkcjonuje jej jedyny zakład produkcyjny. Zatrudnia przeszło 350 osób na całym świecie. Swoje oddziały ma w Europie i Stanach Zjednoczonych, a także międzynarodową siecią punktów dystrybucji w ponad 100 państwach. Firma zajmuje się opracowywaniem i produkcją szerokiej gamy urządzeń, które służą do przygotowywania napojów, skupiając się na specjałach kawowych oraz warnikach. Poza urządzeniami pod swoim brendem produkuje także urządzenia innym podmiotom. Swoimi produktami wyposaża  m.in.: hotele, restauracje i stadiony. Na białostockiej nieruchomości firma zamierza wybudować nowy zakład produkcyjny, dzięki któremu poszerzą zakres produkowanych ekspresów do kawy i podzespołów. Wartość inwestycji to 47 mln zł.

 

Bravilor Polska_m

Zdjęcie: Bravilor Bonamat

W zakładzie zostaną uruchomione nowoczesne linie produkcyjne, zastosowane zostaną innowacyjne rozwiązania procesów poprodukcyjnych jak również zarzadzania. Zastosowane technologie wpłyną na zatrzymanie w Białymstoku wysoko wykształconych pracowników. Bravilor zapowiada nawiązanie bliskiej współpracy z Politechniką Białostocką, jak również technicznymi szkołami średnimi – mówi Robert Żyliński, prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja rozpocznie się w trzecim kwartale tego roku. Zakończy w grudniu 2017 r. Dzięki niej w Białymstoku przybędzie co najmniej 30 nowych miejsc pracy.
To ważny klient, który udowadnia wysoką jakość naszej oferty. Zwłaszcza, że inwestor brał pod uwagę również inne lokalizacje, w tym w centralnej Polsce oraz oferty innych stref ekonomicznych funkcjonujących w kraju. Zdecydował się zainwestować w Podstrefie Białystok na terenach suwalskiej strefy, nie tylko z uwagi na aspekty techniczne nieruchomości, ale też te związane z profesjonalną obsługą inwestora. To dla nas sygnał, że w tych trudniej konkurencyjnie czasach pod względem oferty nieruchomości, warto stawiać na kompleksowe doradztwo i je rozwijać – dodaje prezes suwalskiej strefy, Robert Żyliński.

Działka, którą zajmie Bravilor Polska znajduje się naprzeciwko sądu przy ul. Mickiewicza. Ma ok. 3,4 ha. Działka, na jakiej będzie działała firma to, ostatnia w pierwszym kompleksie Podstrefy Białystok. Jest to teren o powierzchni prawie 30 hektarów, który udało się sprzedać w ciągu 3 lat dziewięciu przedsiębiorstwom (włącznie z tym ostatnim): Bianor, Bison Chucs, Hartownia Białystok, Odlewnia Białystok, KAN Sp. z o.o., Masterpress, Nibe-Biawar, i Rosti Polska.

Żeby poszerzyć jej zasięg i możliwość przyciągania firm dzięki przywilejom płynącym z inwestowania w strefach specjalnych, w październiku ur. Rząd poszerzył teren strefy o 19 ha znajdujących się wokół Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego, tworząc drugi kompleks terenów inwestycyjnych i ponad 40 ha w trzecim kompleksie na Krywlanach.  Suwalska SSE to obecnie podstrefy: Białystok, Suwałki, Grajewo, Łomża, Bielsk Podlaski, Szczuczyn, Siemiatycze, Czyżew, Hajnówka, Narewka, Nowogród, Sejny i Zabłudów w województwie podlaskim, Olecko, Ełk i Gołdap w Warmińsko-Mazurskiem oraz Małkinia Górna i Ostrów Mazowiecka w województwie mazowieckim.

 

Źródło: Suwalska SSE

Authors

Related posts

Góra
English