Z Kuźni Raciborskiej do Etiopii

TOK 80 N, KCM 150 N oraz UBF 125 N – te trzy maszyny zostaną jeszcze w tym roku dostarczone do Etiopii. Dla ich producenta, Fabryki Obrabiarek RAFAMETA., będzie to pierwsza od niemal pięciu dekad realizacja na tamtejszym rynku.

 

Rafamet oferta_kolej_karuzela_kcm150_2_d


Dla klienta z Etiopii wyprodukujemy trzy maszyny dedykowane branży kolejowej. Pierwsza z nich to sterowana numerycznie tokarka karuzelowa typu KCM 150 N, która jest przeznaczona do obróbki pojedynczych kół kolejowych. Kolejna to obrabiarka typu TOK 80 N do obróbki regeneracyjnej osi zestawów kołowych. Ostatnią zamówioną maszyną jest natomiast sterowana numerycznie tokarka specjalna UBF 125N. Wszystkie zostaną dostarczone do odbiorcy do 29 lipca br. i będą pracowały w tym samym warsztacie, w linii służącej do naprawy zestawów kołowych. Ów warsztat naprawczy powstał z myślą o nowo budowanej linii kolejowej o długości 400 km, która połączy północną i środkową część kraju – relacjonuje Paweł Michalewski, Dyrektor Marketingu Fabryki Obrabiarek RAFAMET.
Ostatnie dostawy naszych maszyn do Etiopii miały miejsce ponad czterdzieści lat temu, w zupełnie innej rzeczywistości gospodarczej. Tamtejszy rynek dopiero się rozwija. Dość powiedzieć, że budowa nowej linii kolejowej jest pierwszym tak dużym projektem inwestycyjnym w krajowy transport, mamy więc nadzieję na kolejne zlecenia – przyznaje dyrektor Paweł Michalewski.
Generalnym wykonawcą wspomnianej inwestycji jest turecka firma, z którą RAFAMET miał okazję współpracować trzy lata temu. Wówczas kuźniańska spółka produkowała na jej zlecenie cztery maszyny przeznaczone na rynek saudyjski. – Nasza wcześniejsza kooperacja niewątpliwie ułatwiła nam zadanie, nie oznacza to jednak, że do rozmów o tym kontrakcie podeszliśmy z mniejszym zaangażowaniem, wręcz przeciwnie. Cieszymy się, że udało się pozyskać kolejną umowę i po długiej przerwie wrócić na etiopski rynek – kończy Dyrektor Marketingu firmy RAFAMET.
Podpisana pod koniec grudnia 2015 roku umowa ma wartość 9,162 mln złotych.
 

Źródło: Rafamet

Authors

Related posts

Góra
English