Dwukierunkowe uchwyty kasetowe mocowane zatrzaskowo – seria ERB-PF

Nowe zatrzaskowe, dwukierunkowe uchwyty kasetowe firmy Elesa+Ganter zapewniają oszczędność przestrzeni na zewnątrz aplikacji, przy jednoczesnym zachowaniu ergonomii chwytu i estetyki. Dodatkowo, specjalny system zatrzaskowy umożliwia szybki montaż i zapewnia pełne przyleganie krawędzi uchwytu do panelu.
Elesa+Ganter 192325-dwukierunkowe_uchwyty_kasetowe_ERB_PF-c3560f-original-1452246918_m

 

Nowy dwukierunkowy uchwyt ERB-PF został stworzony z myślą o zatrzaskowym mocowaniu w osłonach przesuwnych. Jego protoplastą jest uchwyt ERB, który również jest dwukierunkowy, ale montaż odbywa się poprzez skręcenie części tylnej z przednią za pomocą wkrętów.

Uchwyty ERB-PF wykonane są z wytrzymałego technopolimeru, który odporny jest na szeroki zakres czynników chemicznych. ERB-PF dedykowany jest do zastosowania w elementach zabudowy wykonanych ze stali, bądź tworzywa sztucznego, o grubości ścianki w zakresie 0,7mm ÷ 2,2mm. Mocowanie uchwytu odbywa się bez dodatkowych narzędzi, poprzez „zatrzaśnięcie” w odpowiednio wykonanym otworze montażowym.

Nowy uchwyt dwukierunkowy ERB-PF, oprócz standardowego szaro-czarnego koloru, dostępny jest również w wykonaniu CLEAN (kolor biały podobny do RAL 9002). Linia CLEAN, w skład której wchodzi wiele innych produktów Elesa+Ganter, jest dedykowana do zastosowań w miejscach takich, jak szpitale, gabinety lekarskie, zakłady farmaceutyczne, zakłady przetwórstwa żywności, gdzie wymagane jest zachowanie wysokiego stopnia czystości. Urządzenia pracujące w tych miejscach muszą spełniać wiele surowych kryteriów, wśród których istotnymi są łatwość mycia i estetyczny, „czysty” wygląd. Produkty serii CLEAN mają kształt, który ogranicza do minimum możliwość gromadzenia się zanieczyszczeń.

Do głównych zalet nowego uchwytu ERB-PF należy zaliczyć:

  • łatwy i tani montaż (bez konieczności wykonywania dodatkowych otworów i stosowania wkrętów),
  • możliwość stosowania w środowiskach wymagających odporności na korozję,
  • możliwość stosowania w aplikacjach wymagających wysokiego stopnia higieny.

Nowe uchwyty dwukierunkowe ERB-PF idealnie sprawdzą się w:

  • aplikacjach przemysłowych, medycznych, warsztatowych – meble stalowe,
  • urządzeniach gastronomicznych,
  • obudowach urządzeń – przesuwnych, podnoszonych, zdejmowanych,
  • drzwiach, osłonach, rewizjach urządzeń przemysłowych i linii produkcyjnych.

 

Źródło: Elesa+Ganter

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English