Platforma Beyond Evolution ułatwia operacje rowkowania i odcinania

Nowatorska konstrukcja zapewnia prawdziwą łatwość użytkowania, znacząco redukuje ilości komponentów i zapewnia wyższą wydajność w wielu aplikacjach.

 

Kennametal 7109-BeyondEvolution_Grooving_m

Jedna platforma do wielu różnych operacji: odcinania, wykonywania rowków głębokich i czołowych, toczenia bocznego i aplikacji kształtowania

 
W przemysłowym świecie o stale wzrastającej złożoności, proste rozwiązania, które doskonale działają i zapewniają oszczędności są jak powiew świeżości. Platforma Beyond Evolution jest właśnie tego typu przypadkiem w zakresie operacji rowkowania i odcinania.
Co stało za uruchomieniem najlepszego systemu rowkowania i odcinania? – zastanawia się Mark Filosemi, starszy menedżer produkcji w firmie Kennametal.– Rozpoczęliśmy od dłuższej przewidywalnej żywotności narzędzi i wyższej prędkości skrawania. Ale nasi klienci chcieli czegoś innego, oczekiwali prostoty.  To było to.  Chcieli wreszcie przestać przeglądać setki stron katalogów i analizować tysiące pozycji, ponieważ było to trudne, zajmowało dużo czasu i generowało koszty.
Łatwość wyboru i użytkowania stały się podstawą rozwoju platformy Beyond Evolution. Główny cel stanowiło zaoferowanie systemu, który byłby mniej skomplikowany w nawigowaniu i wyborze, a jednocześnie równie prosty w codziennym użytkowaniu.
Ale nie zatrzymaliśmy się na tym etapie – dodaje Filosemi.  W trakcie opracowania platformy Beyond Evolution, zespół poddawał w wątpliwość każdy detal, aby rozszerzyć nasze rozumienie potrzeb klientów. Dzięki głębokiemu doświadczeniu konstrukcyjnemu i innowacyjnej technologii, firma Kennametal zapoczątkowała wejście na rynek najbardziej uniwersalnej i wydajnej platformy.
 
Zastrzeżona konstrukcja potrójnego V
Beyond Evolution to jednostronny system do rowkowania i odcinania, pozwalający na głębsze rowkowanie niż systemy dwustronne, Zastrzeżona konstrukcja „potrójnego V” z górnymi, dolnymi i bocznymi V-kształtnymi gniazdami w kieszeni uchwytu narzędziowego tworzy efekt dociągnięcia zapewaniający wysoką stabilność dla operacji głębokiego rowkowania, rowkowania czołowego, toczenia i kształtowania oraz innych zastosowań.

 

Kennametal 7109-BeyondEvolution_TripleV_m

Zastrzeżona konstrukcja potrójnego V zapewnia wysoką stabilność przy obciążeniu bocznym w porównaniu do dłuższych płytek dwustronnych


 

Rezultaty
Platforma Beyond Evolution wykonuje głębsze rowki niż systemy dwustronne.  Toczy z zachowaniem 90% stabilności i pozwala na wymienność osprzętu bez względu na geometrie czy aplikacje. Oferuje dokładniejsze tolerancje, większe głębokości skrawania oraz nowe geometrie do aplikacji toczenia i zagłębiania.  Najbardziej widocznym efektem technologii Beyond Evolution „jednego systemu do każdej aplikacji” (i jednocześnie najbardziej pożądanym) jest redukcja ilości elementów o 35% w porównaniu do rozwiązań konkurencyjnych.  To sprawia, że platforma Beyond Evolution stanowi łatwy wybór, ponieważ oprócz prostoty użytkowania, pozwala ograniczać konieczną powierzchnię magazynową i wydatki. Tam, gdzie standardowe produkty skupiają się na pojedynczej linii rozwiązań, Beyond Evolution jest oferowany w wielu różnych gatunkach do dziesiątek aplikacji, stanowiąc pełną linię ofertową, zapewniającą wyższą wydajność i redukcję kosztów.

 

Kennametal 7109-BeyondEvolution_Coolant_m

Chłodziwo jest precyzyjnie doprowadzane do krawędzi skrawających znajdujących się pod wiórami, co rozprasza ciepło i przedłuża żywotność narzędzia


 

Katalog Innowacje 2016 oraz rozwiązanie NOVO
Znacznie więcej informacji, obejmujących opisy gatunków, rekomendacje w zakresie prędkości i posuwu oraz pełne info o zamówieniach jest dostępnych w nowym katalogu Innovations 2016 firmy Kennametal – nieocenionym źródle w zakresie najnowszych osiągnięć w całym obszarze aplikacji Kennametal. W celu pobrania cyfrowych wersji lub prośby o wersję drukowaną należy odwiedzić stronę www.kennametal.com.
 

Kennametal 7109-BeyondEvolution_Innovations_2016_m

W celu pobrania wersji cyfrowej lub wysłania prośby o egzemplarz drukowany, należy odwiedzić stronę www.kennametal.com


 

Co więcej, platforma Beyond Evolution jest dostępna w NOVO, aplikacji cyfrowej wiedzy procesowej Kennametal. Dzięki potężnej wiedzy procesowej dostępnej na iPad i inne cyfrowe urządzenia, NOVO pomaga użytkownikom określać parametry obróbki, takie jak kształtowanie czy rowkowanie w specyficznych materiałach roboczych, a następnie ograniczyć zestaw produktów do takich jak Beyond Evolution, które są w stanie wykonać zadanie. To zapewnia znacznie bardziej użyteczną wiedzę o procesach niż jakikolwiek inny katalog online, a wszystko to w ułamku czasu w stosunku do standardowych rozwiązań.
 
Więcej informacji na stronie www.kennametal.com.
 

Źródło: Kennametal

Authors

Related posts

Góra
English