Turystyczna turbina wiatrowa

Trinity001_m

Kiedy myślimy o elektrowniach wiatrowych oczyma wyobraźni widzimy olbrzymie konstrukcje z kikudziesięciometrowymi łopatami. Jednak konstruktorzy wymyślili przenośną turbinę wiatrową o nazwie Trinity.

 

Trinity 50 charging an iPhone_m

 

Turbiny Janulus Trinity występują w 4 wersjach: 50, 400, 1000 i 2500. Skrzydła każdej z nich składają się do wnętrza rurki, dzięki czemu są łatwe do transportu. Najmniejsza z nich ma 12 cali (30 cm) długości, a więc zmieści się do plecaka, a największa – 39 cali (ok. 1 m), a więc bez trudu można ją włożyć do bagażnika samochodu. Każda z turbin wyposażona jest w falownik i akumulator (odpowiednio: 7500, 30 000, 100 000 oraz 300 000 mAh) mieszczące się także w w cylindrycznym korpusie.

 

Trinity comes in four different sizes_m

 

Turbinki przeznaczone są do stosowania zarówno przy silnych jak i słabych wiatrach, mogą pracować zarówno w pionie jak i poziomie (producent zaleca montaż w pionie przy wietrze powyżej 40 km/godz.

 

Trinity set up for high wind_m

Turbina w pozycji do pracy przy silnym wietrze

 

Cała generowana moc jest oddawana do baterii, do których można podłączyć do portu USB ładowanego urządzenia lub podłączyć do standardowego gniazda elektrycznego. Turbiny są wodoodporne, a więc można z nich korzystać także podczas mżawki.

Ceny turbin zaczynają się od ok. 400 USD.

 

www.janulus.com

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English