Gala wręczenia nagród branżowych CD3D 2015

Grafika przewodnia_m

 

Już w najbliższy czwartek (14.01.2016 r.) w siedzibie Łódzkiego Technoparku w Łodzi odbędzie się najważniejsze wydarzenie polskiej branży druku 3D gala wręczenia nagród branżowych CD3D 2015. Wydarzenie jest organizowane przez największy portal poświęcony technologii druku 3D w Polsce Centrum Druku 3D. Nagrodzone zostaną najlepsze firmy, urządzenia oraz wydarzenia 2015 roku, a kulminacją gali będzie przyznanie nagrody Człowieka Roku 2015 Polskiej Branży Druku 3D.

Nagrody Branżowe CD3D będą wręczane po raz drugi w historii polskiej branży druku 3D. Obejmują one 15 kategorii, a w każdej z nich znajduje się po 5 nominowanych firm, osób lub wydarzeń. W głosowaniu na zwycięzców wzięło udział 90 przedstawicieli polskiej branży druku 3D.

Gala odbędzie się 14 stycznia 2015 w Łodzi, w siedzibie Łódzkiego Technoparku przy ul. Dubois 114/116. Uroczystość rozpoczyna się o 10:00 i w pierwszej kolejności będzie miało miejsce ogłoszenie wyników plebiscytu. Następnie – po krótkiej przerwie obiadowej, rozpocznie się część wykładowa, na którą zostali zaproszeni wyjątkowi goście.

Ponadto zostaną zaprezentowane nowości w ofercie trzech firm: najnowsze wersje znanych polskich drukarek 3DGence One oraz prezentowane aktualnie na targach CES w Las Vegas – Ultimaker 2+ i MakerBot Replicator Z18 wyposażony w nowy SmartExtruder. Ponadto swoją obecność na Gali zapowiedział Patrick Roeffen – Channel Sales Manager w firmie Ultimaker – największy producent niskobudżetowych drukarek 3D w Europie.

Partnerami Gali są firmy:

 • 3DGence
 • Materialise Polska
 • Smart3D
 • BMW Arena

Partnerzy_m

 

Część wykładowa

Przedstawiciel firmy 3DGence przedstawi krótką, acz niezwykle dynamiczną historię spółki – od nieznanemu nikomu szerzej start-upu tworzącemu drukarki 3D, po spore już przedsiębiorstwo o międzynarodowym zasięgu. Na koniec uczestnicy Gali dowiedzą się jak doszło do nawiązania współpracy z Panem Michałem Sołowowem – jednym z najbogatszych ludzi w Polsce, który jesienią tego roku stał się oficjalnie współwłaścicielem spółki. Myślimy iż może to być bardzo ciekawy case study, pokazujący jak w krótkim czasie odnieść sukces w niezwykle trudnej i wymagającej branży producentów drukarek 3D.

Przedstawiciel firmy Materialise Polska zaprezentuje podobny case study. Początki firmy sięgają połowy lat 00-nych, gdy jako e-Prototypy stopniowo zyskiwała ona pozycję rynkową – najpierw w Polsce, a potem zagranicą. W 2014 r. nastąpiło jej włączenie do struktur Materialise – największej firmy usługowej z branży druku 3D na świecie. Dziś już jako Materialise Polska, firma jest jednym z najważniejszych ośrodków druku 3D w Europie, szczególnie jeśli chodzi o produkcję elementów w technologii SLS.

Smart3D – trzeci prelegent, to stosunkowo młoda firma, która zasłynęła swoim równie nietypowym, co niezwykłym urządzeniem o nazwie PIXELIO, pozwalającym na tworzenie skanów 3D lub panoram przy wykorzystaniu smartfona. Urządzenie współpracuje z oprogramowaniem Memento Autodesku. Smart3D zdobyło właśnie dofinansowanie na Kickstarterze w wysokości pond 46 tysięcy £ i podczas wykładu opowie o kulisach swojej zwycięskiej kampanii. Będzie to tym bardziej interesujące, gdyż firma planuje już wkrótce uruchomić kolejną kampanię, z kolejnym produktem.

Na koniec prawdziwa wisienka na torcie – debata na temat niskobudżetowej branży druku 3D, w której wezmą udział powszechnie znane i cenione nazwiska:

 • Krzysztof Dymianiuk – twórca firmy Unique Design (obecnie 3NOVATICA), pierwszej polskiej firmy produkującej drukarki 3D w Polsce
 • Bartek Barłowski – współtwórca firm RapCraft i Omni3D oraz współtwórca pierwszej polskiej autorskiej drukarki 3D
 • Paweł Twardo – współtwórca pierwszego forum o drukarkach 3D w Polsce – RepRapForum oraz firmy Monkeyfab
 • Janusz Wójcik i Paweł Rokita – organizatorzy Dni Druku 3D w Kielcach, największej imprezy targowej polskiej branży druku 3D
 • Tomasz Zwolan – twórca firmy Infinum 3D zajmującej się produkcją rozwiązań elektronicznych do drukarek 3D, w tym pierwszego w Polsce profesjonalnego sterownika do drukarek 3D.

W trakcie trwania Gali, jej uczestnicy będą mogli również odbywać jazdy próbne najnowszymi modelami BMW, które udostępni jeden z partnerów wydarzenia – Dealer BMW Premium Arena.

 

Szczegółowy plan wydarzenia:

 • 10:00 – uroczyste przywitanie
 • 10:15 – rozpoczęcie gali wręczania nagród
 • 12:00 – prezentacja BMW Premium Arena
 • 12:15 – przerwa obiadowa oraz konferencja prasowa z udziałem zwycięzców
 • 13:00 – wykład przedstawiciela firmy 3DGence na temat historii powstania firmy oraz tego jak doszło do nawiązania współpracy z Panem Michałem Sołowowem, który zdecydował się wejść do spółki obejmując 49% udziałów
 • 13:30 – wykład przedstawiciela firmy Materialise Polska na temat początków działalności pod marką e-Prototypy i stania się częścią największej firmy usługowej w branży druku 3D na świecie
 • 14:00 – wykład przedstawicieli firmy Smart3D, których produkt PIXELIO zdobył właśnie dofinansowanie na Kickstarterze na temat projektowania zwycięskiej kampanii crowdfundingowej, nawiązania współpracy z Autodeskiem oraz szeregu innych innowacyjnych projektów z pogranicza technologii druku 3D
 • 14:30 – panel dyskusyjny o początkach branży druku 3D w Polsce oraz jej przyszłości; w panelu wezmą udział:
 • Krzysztof Dymianiuk – twórca pierwszej firmy produkującej drukarki 3D w Polsce – Unique Design (przekształconej w 3NOVATICA)
 • Bartosz Barłowski – współtwórca firm RapCraft i Omni3D oraz współtwórca pierwszej, autorskiej drukarki 3D w Polsce
 • Piotr i Paweł Twardo – twórcy pierwszego forum o druku 3D – RepRapForum oraz firmy Monkeyfab
 • Janusz Wójcik i Paweł Rokita – twórcy największej imprezy targowej w Polsce poświęconej technologii druku 3D – Dni Druku 3D w Kielcach oraz FabLabu Kielce
 • Tomasz Zwolan – twórca firmy Infinum 3D, producenta rozwiązań elektronicznych do drukarek 3D, w tym pierwszego w Polsce profesjonalnego sterownika do drukarek 3D

 

Premierowe prezentacja drukarek 3D

Podczas Gali zostaną zaprezentowane modele nowych drukarek 3D:

 • 3DGence – oficjalny partner Gali, zaprezentuje najnowsze modele swoich flagowych drukarek – 3DGence One

3DGence One

 

 • Ultimaker – największy producent niskobudżetowych drukarek 3D w Europie, zaprezentuje nowe modele drukarek 3D Ultimaker 2+, które miały w tym tygodniu premierę podczas targów CES w Las Vegas; podczas Gali będzie miała miejsce polska premiera tych urządzeń

Ultimaker 2PLUS

 

 • MakerBot – największy producent niskobudżetowych drukarek 3D na świecie, zaprezentuje drukarki 3D wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne, które były po raz pierwszy prezentowane w tym tygodniu podczas targów CES w Las Vegas; podczas Gali będzie miała miejsce polska premiera tych urządzeń.

 

MakerBot Smart Extruder_m

 

Ponadto Galę Nagród Branżowych CD3D 2015 uświetni swoją obecnością Patrick Roeffen – Channel Sales Manager w firmie Ultimaker.

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem w gali zachęcamy do wizyty na stronie http://centrumdruku3d.pl/nagrody-branzowe-cd3d-2015/ i ewentualnego zapisu.

 

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English