Sprężarki powietrza Ingersoll Rand RS30 i RS37 zapewniają nawet 13-procentowy wzrost wydajności

Ingersoll Rand RS_360_external-0001-decal_m

 

Ingersoll Rand wprowadził nowe modele RS30 i RS37, pierwsze z serii nowych sprężarek śrubowych olejowych znanych jako Next Generation R-Series. Urządzenia Next Generation R-Series zapewniają światowej klasy sprawność i wyższą niezawodność, a zarazem obniżenie kosztów w zakładach, gdzie niezbędne jest powietrze na ogólne potrzeby montażu, produkcji, wydobycia czy transportu.

– Nasi klienci doświadczają niespotykanej dotąd presji wymogu wyższej skuteczności, produktywności i efektywności energetycznej — powiedział Eric Seidel, wiceprezes ds. globalnego zarządzania produktem w dziale systemów i usług sprężonego powietrza Ingersoll Rand. – Next Generation R-Series to nowa generacja wydajnych sprężarek, które mogą znacząco ograniczyć zużycie energii przez naszych klientów, a jednocześnie zapewnić niezmienną jakość sprężonego powietrza, przyczyniając się do płynnej pracy zakładu.

 

Sprawność i zalety techniczne: Sprawność, niezawodność, wydajność powietrza

Nowe sprężarki powietrza podnoszą sprawność dzięki najnowszemu blokowi śrubowemu, który jest sercem każdej sprężarki powietrza. Nowa konstrukcja bloku śrubowego została opracowana na podstawie szczegółowych analiz i modelowania i posiada między innymi zoptymalizowany profil wirnika, który zapewnia nawet 13-procentowy wzrost sprawności w porównaniu z poprzednimi modelami.

Nowy profil wirnika zapewnia również niezrównaną wydajność powietrza, dostarczając nawet o 11% więcej powietrza niż poprzednie modele. Większa wydajność powietrza przekłada się na bardziej niezawodne dostawy powietrza, skracając czas przestojów i podnosząc efektywność produkcyjną, nawet w skrajnych warunkach roboczych. Udoskonalony układ łożysk oraz szczelny układ napędowy dodatkowo zwiększają wydajność i niezawodność, ograniczając potrzebę konserwacji.

Sprężarki z tej serii są trwałe, stworzone do skrajnych warunków i spełniają potrzeby użytkowników. Cechują się zaawansowaną konstrukcją silnika, która optymalizuje działanie w wymagającym otoczeniu, a także w opcjonalnym wykonaniu w wersji do pracy w wysokiej i niskiej temperaturze otoczenia, która pomaga chronić wartościowe inwestycje.

Unowocześniony układ przepływu powietrza i rur oparty na modelu analitycznym przyczynia się do wzrostu efektywności energetycznej poprzez zapewnienie niskiego spadku ciśnienia. Tym samym pozwala oszczędzać energię i obniżać koszty, a także minimalizuje emisję dźwięku, aby tworzyć bezpieczniejsze i bardziej przyjazne środowisko pracy.

Next Generation R-Series wyposażono w zaawansowany sterownik Xe-Series, który zapewnia prosty zdalny dostęp do układu sprężonego powietrza i możliwość sterowania za pomocą dowolnej aktualnej przeglądarki internetowej. Użytkownicy mogą otrzymywać wiadomości e-mail z informacjami o sprawności sprężarki i wszelkich zdarzeniach, zdalnie dostosowywać ustawienia sprężarek i programować je na określone zdarzenia za pomocą harmonogramów czasu rzeczywistego. Tym samym użytkownicy mogą automatycznie uruchamiać i wyłączać sprężarki w celu rozpoczęcia nowej zmiany czy przeprowadzenia konserwacji zapobiegawczej.

Nowa seria sprężarek podnosi również niezawodność dzięki oprogramowaniu systemowemu Progressive Adaptive Control (PAC), które stale monitoruje najważniejsze parametry wydajności i automatycznie dostosowuje ustawienia w miarę potrzeb. Sterowanie adaptacyjne zapewnia wewnętrzną analizę sprawności z zakresu różnorodnych wymogów dotyczących obciążenia, ograniczając ryzyko przestoju.

Sprężarki Next Generation R-Series pozwalają także oszczędzać środki przeznaczane na sprzęt i działania zmniejszające ilość wilgoci w powietrzu wylotowym zasilającym urządzenia, dzięki czemu są one bardziej niezależne od dużych osuszaczy powietrza w dalszej części instalacji.

Więcej informacji o rodzinie sprężarek powietrza Ingersoll Rand Next Generation R-Series można znaleźć na stronie www.ingersollrandproducts.com/RS-series lub uzyskać u lokalnego przedstawiciela handlowego.

 

Źródło: Ingersoll Rand

Authors

Related posts

Góra
English