XXII Spotkanie Dywizji Dostawców – tłoki w Gorzycach a szyby w Chmielowie i Sandomierzu

W dniach 8–9 grudnia 2015 r. odbyło się XXII spotkanie Dywizji Dostawców przy Polskiej Izbie Motoryzacji. Tym razem spotkanie odbyło się w Baranowie Sandomierskim a dokładniej w kompleksie zamkowo-hotelowym, który był bazą wypadową do fabryk Federal-Mogul oraz Pilkington Automotive Poland.

 

PIM 20151209_144429_m

 

W spotkaniu udział wzięło ponad 30 osób z różnych firm sektora automotive w Polsce. Wieczorem, pierwszego dnia spotkanie rozpoczęło się prelekcją w wykonaniu przedstawicieli BZ WBK (Piotra Dylaka, Dyrektora ds. Rozwoju Handlu Zagranicznego oraz Wojciecha Wyrzykowskiego, Specjalisty ds. Biznesu Międzynarodowego) na temat przyszłości przemysłu motoryzacyjnego w Polsce. Przedstawione zostały również działania banku na rzecz branży a dokładniej sposobu pomocy w ekspansji międzynarodowej w oparciu o ofertę banku. Po prelekcji uczestnicy spotkania udali się na wieczorną kolację.

Drugiego dnia uczestnicy odwiedzili fabrykę Federal-Mogul w Gorzycach (produkcja tłoków) oraz Pilkington Automotive Poland w Chmielowie (produkcja szyb samochodowych), której otwarcie miało miejsce w październiku 2015.

W obu przypadkach na uwagę zasługuje duże zaangażowanie przedstawicieli kadry kierowniczej firm, którzy zarówno w trakcie zwiedzania jak i późniejszego spotkania w sali konferencyjnej odpowiadali na pytania uczestników Dywizji dotyczące niuansów funkcjonowania zakładów. Firmę Federal-Mogul reprezentował Prezes Zarządu Pan Adam Krępa, który również oprowadzał uczestników po zakładzie.

 

PIM 20151209_111036_m

 

Fabrykę Pilkingtona reprezentowali: Ryszard Jania, Prezes Pilkington Automotive Poland, Grzegorz Skulski, Zastępca Dyrektora Zakładu Produkcji w Chmielowie, Krzysztof Kwarciany, Dyrektor Techniczny, Jerzy Popek, Automotive SBU Country Leader Poland.

Mimo napiętego harmonogramu zwiedzania uczestnicy Dywizji nie szczędzili słów uznania dla obu zakładów. Organizacja pracy, styl zarządzania a przede wszystkim wygląd hal produkcyjnych z pewnością zasługuje na uwagę – jest się od kogo uczyć. Według uczestników spotkania branżowe, połączone ze zwiedzaniem fabryki skutkują zwiększoną świadomością trendów związanych z zarządzaniem takimi obiektami. Nieoceniona wartość to integracja środowiska automotive, w tym nawiązywanie kooperacji biznesowych, czy też pomoc w uzyskiwaniu nowych kontaktów.

 

Federal-Mogul Gorzyce Sp. z o.o. jest producentem szerokiego asortymentu komponentów dla motoryzacji, zarówno na rynek pierwotny jak i wtórny. Firma ma ponad 70-letnie doświadczenie produkcyjne. Kluczowym produktem są tłoki do silników spalinowych jak również łożyska. Wysoką jakość produktów zapewniają nowoczesne technologie, unikalne metody kontrolno-pomiarowe, oraz wdrożony system zapewnienia jakości ISO/TS 16949:2009. Produkty firmy są wysoce cenione przez klientów, którymi są m.in.: Toyota, Daimler, VW, Opel/GM, Fiat, PSA, Iveco, Nissan, Volvo, MAN, BMW. W firmie wdrożono również System Zarządzania Środowiskowego wg normy PN-EN ISO 14001: 2005 oraz System Zarządzania BHP wg OHSAS 18001:2007.

Misją firmy jest zespołowe tworzenie organizacji zdolnej do zwycięskiego konkurowania na rynku w długim okresie, uwzględniając wartości i cele korporacji, oraz oczekiwania partnerów, pracowników i lokalnej społeczności.

 

PIM 20151209_165928_m

 

 

Pilkington Automotive Poland w Chmielowie produkuje szyby przeznaczone dla największych producentów samochodów na świecie, tj. Jaguar, Land Rover, Ford, Volkswagen, Fiat czy Honda. Zakład produkuje również szyby do samochodów ciężarowych, tj. MAN, DAF, Mercedes i Volvo. Chmielowska fabryka jest obecnie najnowocześniejszym w Polsce i jednym z najnowocześniejszych zakładów na świecie. Zakład wyposażony jest w innowacyjne linie technologiczne: do produkcji szyb przednich w technologii APB LEL i do instalacji dodatkowych elementów na szybach przednich, linia BOX do produkcji szyb na rynek wtórny oraz linię do enkapsulacji. Ostatni etap inwestycji zakończyło uruchomienie linii do produkcji hartowanych szyb bocznych w technologii 2dFB wraz z linią do instalacji dodatkowych elementów na szybach bocznych laminowanych i z powłoką hydrofobową. Wprowadzone technologie umożliwią podwojenie dotychczasowej produkcji Pilkington Automotive w Polsce.

Zakład Pilkington Automotive Poland w Chmielowie zlokalizowano na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Projekt inwestycyjny zrealizowany został w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 4.5 „Wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Źródło: PIM

Authors

Related posts

Góra
English