Świetny rok dla gliwickiego zakładu Opla

Opel-Astra-Production-297950_m

 

Mijający rok jest wyjątkowo udany dla gliwickiego zakładu Opla. W lutym rozpoczęto produkcję Holdenów Astra i Cascada przeznaczonych na eksport do Australii i Nowej Zelandii. W kwietniu łączna produkcja od początku działalności fabryki przekroczyła imponującą liczbę dwóch milionów samochodów. Największym wydarzeniem była jednak wrześniowa premiera nowego kompaktowego bestsellera Opla – piątej generacji Astry. Chociaż model ten jest dostępny na większości europejskich rynków dopiero od listopada br., to już złożonych zostało na niego ponad 65 000 zamówień. W listopadzie ruszyła w Gliwicach produkcja Buicka Cascady przeznaczonego na rynek Ameryki Północnej. Ta ofensywa modelowa wiązała się z realizacją ambitnego planu inwestycyjnego w zakładzie oraz z wprowadzeniem na początku roku trzeciej zmiany i utworzeniem nowych miejsc pracy.

Osiągnięcia zakładu zostały niedawno docenione przez ekspertów branżowych. Fabryka General Motors Manufacturing Poland znalazła się w gronie laureatów nagród przemysłu motoryzacyjnego w Polsce.

Firma została laureatem konkursu Top Pracodawcy Województwa Śląskiego, unikalnego w skali regionu projektu, w którym samorządowcy wskazują liderów wśród pracodawców. Wyróżnienie wręczone zostało podczas katowickiej konferencji Silesia HR Trends 2015. Nominacji i wskazań w konkursie dokonały władze samorządowe województwa śląskiego, a także przedstawiciele organizacji realizujących politykę gospodarczą poprzez pozyskiwanie inwestorów i rozwój przedsiębiorczości – łącznie prawie 70. instytucji. Laureaci zostali wybrani w oparciu o kryteria: wpływu działalności pracodawcy na rozwój gospodarczy regionu, wkładu w rozwój rynku pracy, innowacyjności, relacji z pracownikami oraz współpracy z lokalną społecznością. Organizatorem wydarzenia jest Grupa PTWP SA, inicjator i od 2009 roku organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, największej konferencji biznesowej w Europie Centralnej, uznanej za forum jednej z najbardziej reprezentatywnych dyskusji o przyszłości Europy.

Ponadto, w czasie niedawnego szóstego Forum MotoSolutions, zakład General Motors Manufacturing Poland otrzymał tytuł Master of Automotive Industry. Jest to wyróżnienie dla firm, które w sposób znaczący wpływają na przemysł motoryzacyjny w Polsce. W czasie uroczystości wręczenia dyrektor generalny GMMP, Andrzej Korpak, powiedział: – Jestem Państwu bardzo wdzięczny za nagrodę. Dziękuję w imieniu całej załogi, naszych bliższych i dalszych współpracowników. Wszystkich, którzy zapracowali na sukces Astry.

 

Opel Korpak_m

Dyrektor generalny GM Manufacturing Poland, Andrzej Korpak, został uhonorowany prestiżowym tytułem Top Manager

 

Docenione zostały także indywidualne osiągnięcia kadry zarządzającej. Dyrektor generalny GM Manufacturing Poland, Andrzej Korpak, został uhonorowany prestiżowym tytułem Top Manager. Kapituła nagrody w uzasadnieniu podkreśliła osobisty rolę dyrektora, jako lidera czterotysięcznej organizacji, która wpływa nie tylko na rynek pracy, ale także na wartość i obraz przemysłu motoryzacyjnego w Polsce. Podkreślono także jego osobiste zaangażowanie w pozyskanie najnowszych inwestycji oraz zapewnienie długofalowego rozwoju zakładu.

Andrzej Korpak jest związany z koncernem General Motors od 1997 roku. W czasie swojej kariery piastował różne funkcje menadżerskie na szczeblu krajowym i europejskim. Od kwietnia 2010 r. jest dyrektorem fabryki General Motors Manufacturing Poland, z siedzibą w Gliwicach oraz dwoma oddziałami w Tychach.

W tym roku została również doceniona długoletnia działalność zakładu na rzecz poprawy Ochrony Środowiska. Zakład został uhonorowany nagrodą Ekolaury 2015 przyznawana przez Polską Izbę Ekologii za całokształt swojej pracy w tej dziedzinie.

 

Opel-Astra-Production-297942_m

 

Zakład General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach

W ciągu niemal dwóch dekad od inauguracji zakład Opla w Gliwicach odgrywał kluczową rolę w produkcji kilku spośród najważniejszych pojazdów z portfolio firmy. Fabryka ta, otwarta w październiku 1998 r., ma kluczowe znaczenie dla europejskiej branży motoryzacyjnej.

Składająca się z trzech oddziałów: zakładu produkcji samochodów osobowych, zakładu produkcji silników oraz Centrum Usług Wspólnych, General Motors Manufacturing Poland stanowi integralną część firmy Opel. Centrala firmy znajduje się w Gliwicach, gdzie oprócz m.in. zupełnie nowego Opla Astry w wersji hatchback produkowany jest także kabriolet Cascada oraz Astra J w wersjach sedan, GTC i OPC.

Zakład Opla w Gliwicach jest jednym z największych pracodawców w regionie, zatrudniającym obecnie 3900 osób, i jednym z największych eksporterów w Polsce. Jest to także jeden z najlepszych zakładów GM pod względem zużycia energii dzięki projektom środowiskowym dotyczącym optymalizacji zarządzania energią.

 

Źródło: Opel

Authors

Related posts

Góra
English