Touchjet Wave zamieni Twój telewizor w wielki tablet z Androidem

Touchjet1_m

Czasami wygodne byłoby wykorzystanie ekranu telewizora w charakterze dużego tabletu. Mogłoby to być wygodne, kiedy np. chcemy pokazać coś kilku osobom w hotelowym pokoju, a nie mamy ze sobą projektora lub odpowiedniej ściany, albo w rodzinnym gronie, kiedy chcemy zademonstrować szybko i sprawnie rodzinne zdjęcia czy filmy. Można także wykorzystać taki ekran do niektórych gier lub wszelkich innych pokazów możliwych na urządzeniu z Androidem. Oczywiście podstawowy warunek – musi być dostęp do płaskiego telewizora.

Przekształcenie telewizora w tablet polega w zasadzie tylko na przypięciu specjalnego czujnika na podczerwień u góry ekranu. Urządzenie rozpoznaje nie tylko bezpośredni dotyk ekranu, ale także gesty, które są obsługiwane przez system Android.

 

Touchjet-Wave_m

 

Czujnik można zamontować do telewizorów o przekątnych od 20 do 80 cali. Urządzenie wyposażone jest w 2 GHz czterordzeniowy procesor ARM Cortex A9, 1 GB RAM DDR3 oraz 8 GB pamięci flash, co czyni to niepozorne cacko nie tylko całkiem wydajnym komputerem, ale – dzięki wyposażeniu go w złącze WiFi oraz Bluetooth oraz dwa hosty USB – możliwe jest dołączanie dodatkowych akcesoriów (np. przenośnego dysku twardego). Urządzenie może być wyposażone także w kamerę oraz głośniki dla np. sterowania głosem. Touchjeta Wave podłącza się bo telewizora za pomocą złącza HDMI. Co ciekawe – urządzenie można także zdalnie sterować za pomocą odpowiedniej aplikacji mobilnych (zarówno Androida jak i iOS). Wymaga zasilania z sieci elektrycznej.

 

touchjet-wave-indiegogo_m

 

Na razie firma zbiera zamówienia na Touchjet Wave za pośrednictwem platformy INDIEGOGO. Zebrała już niemal 700 tys. USD. Pierwsze dostawy spodziewane są w czerwcu 2016 r. Urządzenie z 1 GB pamięci ma kosztować 119 USD, z pamięcią 2 GB oraz kamerą i mikrofonami – 199 USD.

 

www.indiegogo.com

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English