Edycja The Fresh Connection Global Challenge 2016 z finałem w Miami

The Fresh Connection Global Challenge_m

 

Nadchodzi już czwarta szansa dla polskich drużyn na sprawdzenie się z najlepszymi z całego świata w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Do zawodów może przystąpić każdy, komu nie obce są teoria i praktyka SCM. Nagrodą dla najlepszych jest kurs na Massachusetts Institute of Technology (MIT) w Bostonie. W 2016 roku finaliści będą rywalizować w Miami na Florydzie.

Zawody The Fresh Connection – Global Challenge toczą się w oparciu symulator, w którym zarządza się wirtualnym przedsiębiorstwem. Ich uczestnicy, pracując w środowisku bardzo zbliżonym do rzeczywistego, ćwiczą swoje umiejętności komunikacyjne, negocjacyjne, planowania oraz wdrażania strategii poprzez działania operacyjne. Pracując w zespołach czteroosobowych, uczestnicy reprezentują cztery piony firmy: sprzedaż, zakupy, łańcuch dostaw i operacje. Zrozumienie połączeń pomiędzy poszczególnymi funkcjami i współpraca są kluczowymi elementami sukcesu całego przedsiębiorstwa. O zwycięstwie decyduje wygenerowanie najlepszego zwrotu z inwestycji (ROI) poprzez zarządzanie kluczowymi wskaźnikami wydajności i celów swojego zespołu.

Historia sukcesów polskich udziałów w rywalizacji o miano najlepszych w zarządzaniu łańcuchem dostaw staje się co raz dłuższa. W 2014 Mistrzem Świata została firma SPX Flow z Bydgoszczy. Rok 2015 przyniósł nam aż dwóch uczestników światowego finału z Polski: reprezentantów firm PKN Orlen, którzy w ostatnim etapie kwalifikacyjnym uzyskali najlepszy wynik wśród wszystkich 300 biorących udział w zawodach i PepsiCo Frito Lay. Z „dziką kartą” zastąpili oni inną drużynę, która musiała niespodziewanie zrezygnować, ale występ w finale zespołu PepsiCo Frito Lay był możliwy dzięki wysokiemu, piątemu na świecie wynikowi osiągniętemu w kwalifikacjach.

Główna nagroda co rok pozostaje taka sama, jednak w opinii uczestników poprzednich edycji jest bardzo atrakcyjna. Co więcej, koszty międzynarodowego finału, czyli podróż oraz pobyt w Miami drużyny, która wygra krajowe eliminacje, są pokrywane przez polskiego przedstawiciela organizatora, firmę MPM Productivity Management.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do podjęcia wyzwania i wzięcia udziału w wydarzeniu, które nie tylko pozwoli się wiele nauczyć, nabrać doświadczenia w zarządzaniu łańcuchem dostaw, ale także może stać się niezapomnianą przygodą.

Pełne informacje na http://www.scmteam.pl/

Authors

Related posts

Góra
English