Wiha otrzymuje certyfikat AGR za ergonomiczną koncepcję rękojeści wkrętaków i szczypiec Inomic

Wiha certyfikat_agr_otrzymuja_produkty_ktore_zapobiegaja_chorobom_aparatu_ruchowego_i_bolom_plecow_m

 

Wiha, jeden z wiodących producentów narzędzi ręcznych, otrzymał certyfikat AGR potwierdzający najwyższej próby ergonomię, jaka cechuje koncepcja rozmiarów rękojeści wkrętaków oraz innowacyjne szczypce Inomic. Prestiżowe wyróżnienie przyznane przez niemieckie stowarzyszenie lekarzy i terapeutów na rzecz zdrowego kręgosłupa Aktion Gesunder Rücken to efekt licznych testów, które świadczą o doskonałym dopasowaniu narzędzi do wyzwań, jakie stawia profesjonalne zastosowanie – także pod kątem zdrowia i wygody użytkownika.

 

Wiha ergonomiczny_sposob_trzymania_reki_przy_obsludze_szczypiec_wiha_inomic_umozliwia_dluga_chroniaca_miesnie_prace_m

 

Firma Wiha Werkzeuge GmbH, będąc jednym z czołowych producentów narzędzi ręcznych i jednocześnie zdobywcą nagrody MX Award dla najlepszej firmy w Niemczech w kategorii małych i średnich przedsiębiorstw, od dawna stawia na ergonomiczną koncepcję rozmiarów rękojeści, wykorzystywaną do produkcji wkrętaków SoftFinish, SoftFinish electric, SoftFinish ESD i MicroFinish. Wyróżniona koncepcja umożliwia użytkownikowi wygodną, długotrwałą i przede wszystkim pozbawioną bólu pracę, także w obliczu intensywnej eksploatacji, typowej dla zastosowań specjalistycznych. Oprócz koncepcji rozmiarów rękojeści wkrętaków, certyfikat AGR otrzymały również szczypce Inomic. Ergonomiczne narzędzie, powstałe dzięki współpracy konstruktorów z działu innowacji firmy Wiha, fachowych instalatorów oraz Instytutu Inżynierii Przemysłowej w Stuttgarcie, wyposażono w rękojeść o załamanym kształcie, która chroni narażone na kontuzje ręce oraz umożliwia wielogodzinną pracę pozbawioną uczucia zmęczenia i bólu. Równolegle poruszające się ramiona szczypiec oraz zakrzywiony o 23° kształt rękojeści wspiera fizjologiczny zakres ruchu nadgarstka podczas pracy (narzędzie ułożone jest prostopadle do elementów roboczych, a równolegle do podłoża), co z jednej strony pozwala na zwiększenie przenoszenie siły o około 25%, a z drugiej zapobiega niezdrowej pozycji ręki i całego ciała.

Wiha ergonomiczna_koncepcja_rekojesci_wkretakow_firmy_wiha_znajduje_zastosowanie_przy_wykonywaniu_wielu_rodzajow_prac_mDla producenta narzędzi ręcznych wyróżnienia te oznaczają potwierdzenie profesjonalizmu w zakresie produktów zorientowanych na użytkownika, a także w obszarze rozwoju i innowacji technologicznych. – Wyróżnienie certyfikatem AGR to dowód na to, że przy pomocy narzędzi Wiha można pracować nie tylko wydajnie, lecz przede wszystkim bezpiecznie, co ma niebagatelne znaczenie dla specjalistów i firm wykonawczych – podkreśla Ronny Lindskog, dyrektor działu marketingu i dystrybucji na Europę firmy Wiha Werkzeuge GmbH. – Narzędzia te stanowią wartość dodaną, ponieważ zapobiegają schorzeniom i długotrwałym uszkodzeniom stawów, mięśni i ścięgien, a także typowym chorobom zawodowym, ograniczając np. przy tym okres nieobecności pracowników. Optymalne, dopasowane do różnych sytuacji przenoszenie siły rękojeści podczas wkręcania umożliwia użytkownikom pracę jednocześnie wydajną i bezpieczną. Nasza zasada jest prosta: „mniej siły, mniej bólu, lepszy skutek i więcej zdrowia – dodaje.

Niemieckie stowarzyszenie lekarzy i terapeutów na rzecz zdrowego kręgosłupa od lat wspiera badania związane z profilaktyką bólu pleców oraz promuje produkty, które zapobiegają schorzeniom aparatu ruchowego i bólom pleców. Restrykcyjne kryteria kontroli oraz niezależna komisja składająca się z doświadczonych specjalistów z wielu dziedzin medycyny, dokonująca oceny danego produktu sprawiają, że znak jakości AGR cieszy się dużym uznaniem w świecie medycznym – można uznać, że produkty wyróżnione certyfikatem są produktami zalecanymi przez lekarzy i terapeutów. Niezależni eksperci docenili odmienne niż w przypadku powszechnych, standardowych rękojeści innych producentów narzędzi, dopasowane optymalnie do ręki małe rękojeści gwarantujące najlepszą precyzję i kontrolę oraz duże zapewniające mocne dokręcanie, a także wbudowane w rękojeść strefy twarde i miękkie. Ta przemyślana koncepcja czterech optymalnych rozmiarów i długości rękojeści dopasowanych do różnych sytuacji i zadań podczas wkręcania pomaga użytkownikom zredukować lub całkowicie wyeliminować schorzenia oraz bóle stawów i mięśni.

 

Źródło: Wiha

Authors
Tagi ,

Related posts

Góra
English