Nowe głowice MDT zapewniające wielokierunkowe toczenie oraz kontrolę drgań

Seco 7266_HQ_IMG_MDT-Heads_mNowa wersja wymiennych głowic do wielokierunkowego toczenia (MDT) firmy Seco, została wyposażona w niedawno opracowane połączenie GL. Dzięki temu możliwe jest stosowanie tych narzędzi wraz z umieszczonym w oprawce narzędzia modułowym systemem Steadyline tłumiącym drgania. Połączenie GL i oprawki Steadyline zapewniają precyzję oraz doskonałą gładkość powierzchni podczas wykonywania rowków i toczenia za pomocą nowych głowic MDT w zastosowaniach, w których obróbka jest realizowana przy długim wysięgu i w których istnieje wysokie ryzyko występowania wibracji podczas skrawania.

Dzięki niezwykle precyzyjnemu połączeniu GL użytkownicy mogą szybko, łatwo i dokładnie wymieniać między innymi głowice MDT w oprawkach Steadyline. Po ustawieniu uchwytu głowice narzędziowe mogą zostać zamontowane, wymontowane, a następnie zamontowane powtórnie bez konieczności ponownego ustawienia systemu. Wielokątowy, stożkowy interfejs opatentowanego połączenia GL ma dwie pozycje, które umożliwiają skierowanie krawędzi skrawających na płytce głowicy MDT w górę lub w dół, dzięki czemu uzyskuje się skuteczną kontrolę wióra.

Steadyline jest pasywno-dynamicznym systemem tłumienia drgań, skutecznie ograniczającym wibracje. „Pasywny” oznacza, że energia nie jest przekazywana do chwytu, a „dynamiczny” odnosi się do faktu, że wibracje narzędzia wyzwalają działanie wewnętrznych elementów roboczych systemu. Dzięki czemu, typowe operacje obróbki na dużym wysięgu wykonywane są tymi narzędziami szybciej a trwałość ostrza jest znacznie większa. Ponadto zmniejszane jest naprężenie wrzeciona, możliwe jest uzyskanie wyższych prędkości usuwania materiału oraz gładkiej powierzchni podczas operacji wykończenia powierzchni.

Głowice MDT przygotowane są także do współpracy z systemem Seco Jetstream Tooling. Jetstream Tooling to system dostarczający chłodziwo pod wysokim ciśnieniem, co pozwala skutecznie odprowadzić ciepło ze strefy skrawania. Zwiększa to trwałość narzędzia, jakość obrabianego elementu i wydajność obróbki. Chłodziwo przepływa przez narzędzia wewnętrznymi kanalikami aż do wylotów znajdujących się bezpośrednio przy strefie skrawania.

 

Źródło: Seco

Authors

Related posts

Góra
English