Nowe kurtyny świetlne F3SG-R: łatwe w instalacji, w użyciu i w utrzymaniu

omron-080-10-2015_m

Kurtyny świetlne bezpieczeństwa naszej nowej serii F3SG-R łączą ułatwiającą celowanie i wytrzymałą na skręcanie konstrukcję z nowatorskimi funkcjami diagnostycznymi w oparciu o QR kody. Aby dopasować się do możliwie najszerszego spektrum wymagań użytkowników, nowe kurtyny są dostępne w dwóch wersjach: proste F3SG-RE do prostej detekcji ON/OFF i zaawansowane F3SG-RA do bardziej zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa.

Dwie wersje…
Proste modele F3SG-RE, które, jak modele zaawansowane F3SG-RA, mają konektory na wbudowanych przewodach w celu skrócenia czasu kablowania i wyraźne wskaźniki LED do sygnalizacji zadziałania, oferują niezawodne i kosztowo zoptymalizowane rozwiązanie do najprostszych aplikacji.
W odpowiedzi na większe wymagania bardziej rozbudowanych aplikacji, zaawansowane wersje F3SG-RA mogą być połączone w kaskadę (do 3 segmentów) i oferują szeroką gamę dodatkowych funkcji, takich jak różne konfiguracje funkcji mutingu (wygaszania), stały i dynamiczny blanking, tryb ograniczonej rozdzielczości oraz funkcję pre-reset, która pomaga uniknąć sytuacji wznowienia pracy maszyny w momencie, gdy serwisant znajduje się ciągle w strefie roboczej.
… i różne typy i wymiary
Obie wersje kurtyn są dostarczane w konfiguracjach do detekcji palców z rozdzielczością 14 mm lub do detekcji dłoni z rozdzielczością 30 mm. Dostępne wysokości stref detekcji oferowane są do 2080 mm dla modeli na palce z zasięgiem do 10 m oraz do 2510 mm dla modeli na dłonie z zasięgiem do 20 m.
Kurtyny F3SG-R mają standardową ochronę IP67, co pozwala stosować je bez dodatkowych zabezpieczeń w środowisku częstego mycia i zapylenia. Wszystkie są zamknięte w wytrzymałej, sztywnej obudowie, odpornej na skręcanie i dzięki temu są szybkie i łatwe w instalacji. Jako dodatkową pomoc są wyposażone w synchronizację optyczną, dzięki której zbędne jest elektryczne połączenie synchronizacyjne pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem.

 

Łatwa diagnostyka
Gdyby wystąpił jakikolwiek problem z tymi kurtynami lub z układem, użytkownicy mogą po prostu zeskanować telefonem lub tabletem QR kod z etykiety umieszczonej na maszynie, aby od razu otworzyć w przeglądarce przewodnik eliminacji błędów. Przewodnik ten jest dostępny w ośmiu językach.
Łatwa instalacja i strojenie
Kurtyny serii F3SG-R są w standardzie wyposażone w złącza M12 Smartclick, które wymagają tylko 1/8 obrotu, żeby się skutecznie zatrzasnąć i stworzyć szczelne połączenie o stopniu ochrony IP67, bez konieczności korzystania z pomiaru momentu dokręcenia.
Wszystkie wersje kurtyn F3SG-R są standardowo dostarczane ze specjalnymi uchwytami montażowymi, które pozwalają na łatwą regulację nawet po zakończeniu wstępnej instalacji. Opcjonalne akcesoria obejmują między innymi łatwe do nałożenia osłony, które oferują dodatkową ochronę powierzchni detekcji optycznej przed zarysowaniami czy uderzeniami.

 

Źródło: Omron

Authors

Related posts

Góra
English