Klucz bardzo uniwersalny

Aby można było odkręcać śruby i nakrętki o łbach o rozmiarach np. od 7 do 14 mm dotychczas trzeba było mieć aż 8 kluczy. Ale dziś wystarczy jeden – Bionic Wrench. Uniwersalny klucz radzi sobie z takimi właśnie rozmiarami. Jedyna jego wada – główka klucza jest zdecydowanie większa niż typowego klucza oczkowego lub płaskiego.

 

Loggerhead klucz_m

 

Klucz wykonany jest z hartowanej stali z przeciwkorozyjną powłoką ochronną. Rękojeści zostały pokryte przyjemnym w dotyku tworzywem. Występuje w trzech długościach ramion i rozmiarach 6, 8 i 10 cali (odpowiednio 152, 203 oraz 254 mm). Najmniejszy posłuży do śrub i nakrętek o rozmiarach od 7 do 14 mm, średni – od 11 do 20 mm, natomiast największy – od 19 do 30 mm. Ich waga to 227, 340 lub 681 g.

Działanie klucza polega na specjalnej konstrukcji jego główki – dźwignia porusza mimośrodowo 6 przesuwających się metalowych trzpieni, które dokładnie przylegają do odkręcanej śruby czy nakrętki.

Klucz zakwalifikowany został w kategorii „industrial-quality”, a więc może znaleźć zastosowanie w warunkach produkcyjnych.

Ceny kluczy to odpowiednio 20, 25 oraz 33 USD.

www.loggerheadtools.com

Authors

Related posts

Góra
English