Uchwyt odgięty, nierdzewny GN 426.6

Firma Elesa+Ganter wprowadziła do oferty uchwyt odgięty w wykonaniu nierdzewnym. Nowy produkt nosi oznaczenie GN 426.6 i wykonany jest ze stali nierdzewnej AISI 304. Dostępny także w dwóch wariantach montażu, dzięki czemu uchwyty można zamontować naprzeciw siebie np. w drzwiach. Uchwyty odgięte GN 426.6 są polecane do stosowania w branżach wymagających spełnienia wysokich norm antykorozyjnych i higienicznych. Zaliczają się do nich: przemysł spożywczy, chemiczny, farmaceutyczny i medyczny.
Elesa+Ganter 188766-Uchwyt-nierdzewney-odgiety-GN426_6-543ae9-large-1448620331_m

Urządzenia pracujące w środowisku o dużej wilgotności, wymagające częstego mycia, mające kontakt z różnymi związkami chemicznymi, muszą być budowane z komponentów wykonanych z materiałów o wysokiej odporności na korozję. Firma Elesa+Ganter sukcesywnie rozszerza gamę produktów spełniających powyższe wymagania, a jednym z nich jest nowy uchwyt odgięty GN 426.6 wykonany ze stali nierdzewnej AISI 304. – powiedział Filip Granowski, Dyrektor ds. Sprzedaży, Elesa+Ganter Polska.

Uchwyt GN 426.6 dostępny jest w dwóch wersjach różniących się sposobem montażu. Wersja pierwsza, oznaczona jako „Typ A”, montowana jest od tyłu poprzez otwory gwintowane. Montaż wersji drugiej, „Typ B”, odbywa się od strony operatora, za pomocą specjalnych trzpieni montażowych. Najpierw wkręcamy trzpienie do otworów gwintowanych w obudowie urządzenia, a następnie nakładamy uchwyt na trzpienie i blokujemy bocznymi wkrętami dociskowymi. Trzpienie montażowe oraz wkręt dociskowy wykonane są ze stali nierdzewnej AISI 303.

Połączenie obu typów pozwala na montaż dwóch uchwytów naprzeciw siebie, na przykład na drzwiach. Może to wymagać zastosowania trzpienia montażowego o niestandardowej długości, który może być dostarczony na życzenie.

Uchwyt GN 426.6 ma przekrój okrągły o średnicy 20 mm i standardowo jest dostępny w dwóch długościach 200 oraz 300 mm. Produkowany jest on poprzez proces gięcia, co pozwala na wykonanie uchwytów o specjalnych długościach dla stosunkowo niewielkich ilości.

 

Źródło: Elesa+Ganter

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English