Stal ArcelorMittal w pierwszym drukowanym metodą 3D moście dla pieszych

Różne gatunki walcówki ArcelorMittal będą testowane jako surowiec do stworzenia pierwszego mostu drukowanego metodą 3D nad kanałem Oudezijds Achterburgwal w Amsterdamie.

Firma podpisała dwuletnią umowę z holenderską firmą MX3D –  pionierem w wielkoformatowym druku 3D – i będzie jedynym dostawcą stali w tym wyjątkowym projekcie.

Mówiąc o zaangażowaniu, Olivier Vassart, lider w globalnym zespole badań i rozwoju, wyroby długie, powiedział: – Różnorodność stali połączona z technologią druku 3D otwiera ścieżkę do zmiany sposobu myślenia o projektach komponentów stalowych, które dają całkowitą wolność w geometrii produktu i procesie produkcji. Stal nadal jest źródłem inspiracji dla projektantów, a projekty jak te pokazują, że żaden materiał nie ma takich osiągnięć w dziedzinie innowacji jak stal.

Pierwszy etap projektu zakłada wybudowanie prototypu mostu do końca 2016 roku w warsztacie firmy MX3D. Po testach i analizach, most zostanie wydrukowany w technologii 3D.

 

Arcelor Mittal 7760254f26_m

Autor zdjęć: Joris Laarman, firma MX3D

 

Centrum badań w Gandrange jest zaangażowane w projekt i będzie pracować nad projektem mostu z punktu widzenia materiału, analizując zachowania strukturalne i właściwości antykorozyjne.

Głównym celem firmy jest lepiej zrozumieć wpływ druku 3D na produkty stalowe – np. czy standardowo spawane gatunki stali nadają się do zastosowania w technologii druku 3D lub czy należy opracować nowy gatunek stali.

16 października odbyło się oficjalne rozpoczęcie projektu , w którym udział wzięła Kajsa Ollongren zastępca burmistrza. Udostępniono również centrum dla zwiedzających, którzy będą zainteresowani śledzeniem postępu prac.

 

Źródło: ArcelorMittal

Authors

Related posts

Góra
English