Ceramika Tubądzin inwestuje w Sieradzu

Grupa Tubądzin wybuduje w Sieradzu nową fabrykę. Zatrudnienie znajdzie ponad 100 osób. Linia produkcyjna płytek ceramicznych ruszy już za rok.

To już czwarte zezwolenie w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Tym razem w Podstrefie Sieradz, Grupa Tubądzin zainwestuje ponad 135 mln zł oraz utworzy co najmniej 107 miejsc pracy.

– Gdy w kwietniu pierwszy raz zjawił się u mnie prezes Wodzyński, rzucił hasło budowy fabryki, wiedziałem że to szczęśliwe spotkanie. Na prawie 7 ha powstanie zakład, który będzie katalizatorem  dla kolejnych inwestycji. To wyraźny sygnał, że w Sieradzu warto inwestować – mówił podczas konferencji prasowej Prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

 

Grupa Tubadzin 20151126-MG4_8822_m

 

Prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zaznaczył, że przy takich transakcjach niezwykle ważny jest klimat, który towarzyszy inwestycji, a ten w Sieradzu jest bardzo dobry. Wymienił także infrastrukturę, która powinna być już przygotowana na terenach przeznaczonych dla przedsiębiorców, a także pro-biznesowe nastawienie do inwestorów.

– Kiedy tylko otwierałem drzwi stał za nimi Prezydent Sieradza. (…) Jestem w tym mieście pierwszy raz, choć wydawałem już pozwolenia na działalność w tutejszej podstrefie – zaznaczył prezes ŁSSE Tomasz Sadzyński i dodał że Sieradz jest na „krzywej wznoszącej”.

W tej chwili w biznesie najważniejsze jest zaufanie. I jeżeli spełnione są trzy elementy: sprawny prezydent, miasto z dobrą ofertą i chętny przedsiębiorca, to w takim otoczeniu można realizować projekty. A praktyka pokazuje, że jak pojawiają się inwestorzy, to następuje efekt kuli śnieżnej i jest większe zapotrzebowanie na nowe tereny. Te w Sieradzu powoli się kurczą, rozmawiamy więc z prezydentem miasta, by uwolnić kolejne obszary pod inwestycje – dodał.

W związku z budową nowego zakładu produkcyjnego Grupa Tubądzin zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości przekraczającej 135 mln zł (do połowy 2019 r.), zatrudnić przynajmniej 107 nowych pracowników (do końca 2017 r.) oraz utrzymać zatrudnienie na tym poziomie do końca 2022 r. Jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą – budowa nowej fabryki ma się rozpocząć w styczniu. Linia produkcyjna miałaby ruszyć w październiku przyszłego roku. Wśród zatrudnionych znajdą się pracownicy produkcji, mechanicy ale też informatycy i technolodzy. Tych ostatnich już teraz kształci dla firmy, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Na pewno osoby, które zostaną zatrudnione w nowym zakładzie będą musiały przejść przeszkolenie w zakładach już istniejących – tłumaczy Andrzej Wodzyński założyciel i właściciel Grupy Tubądzin. I dodaje, że Jego marzeniem było ulokowanie inwestycji w Sieradzu. – Od ponad 30 lat mieszkam w Sieradzu, czuję się sieradzaninem (…) Są tu bardzo sprzyjające warunki do biznesu – mówił. Podkreślił też, że „zarówno Prezes Strefy i Prezydent Sieradza nie walczą słowami tylko czynami”.

Podczas konferencji prasowej podkreślano potencjał inwestycyjny Miasta, zwłaszcza w odniesieniu do małych i średnich przedsiębiorstw. Niebawem inny inwestor ma ulokować w mieście swój kapitał i dać zatrudnienie. Do 4 grudnia zainteresowane firmy mogą składać oferty w przetargu na “nabycie niezabudowanej nieruchomości gruntowej położonej na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – Podstrefa Sieradz, Kompleks 5, w Sieradzu, przy ul. Dworskiej”. Powierzchnia terenu, który wystawiony jest na sprzedaż wynosi 2,9735 ha z 5,1712 ha, który zajmuje cały kompleks 5.

Prezydent Sieradza nie chciał zdradzić więcej szczegółów. – Pozostanę konsekwentny i do czasu zakończenia negocjacji w strefie i innych procesów, nie chciałbym o tym jeszcze mówić. Jest czas na ciężką pracę i czas na takie chwile jak dzisiaj – dodał Prezydent Osiewała.

 

O Grupie Tubądzin

Grupa Tubądzin to jeden z czołowych polskich producentów płytek ceramicznych. Ceramika Tubądzin III sp. z o.o. sp. k. – wchodząca w skład Grupy Tubądzin – została utworzona we wrześniu 2015 r. w celu zrealizowania nowego projektu inwestycyjnego: budowy nowoczesnego zakładu produkcji płytek ceramicznych, w tym płytek podłogowych i fasadowych wytwarzanych w dużych i bardzo dużych formatach. Zgodnie z przyjętą strategią Grupy Tubądzin, efektem realizowanej inwestycji będzie poszerzenie oferty Grupy o kolejne kolekcje produktów charakteryzujących się bardzo wysokimi parametrami jakościowymi i atrakcyjnym wzornictwem.

 

Źródło: Grupa Tubądzin

Authors
Góra
English