Nowe narzędzia do zwiększania wydajności systemu blokad Lockout/Tagout

Blokady zabezpieczające Lockout/Tagout stosuje się w coraz większej liczbie branż. Fakt ten nie dziwi, ponieważ ich prawidłowe użycie gwarantuje bezpieczeństwo pracowników. Innowacyjne rozwiązana stosowane w blokadach Lockout/Tagout zwiększają wydajności poprzez skupienie się na elastyczności produktu oraz łatwości jego stosowania.

Brady 7458_rsz_transparant_gate_valve_lockout_m

Główna idea blokady zabezpieczającej Lockout/Tagout jest bardzo prosta: odcięcie maszyny od źródła energii i umożliwienie bezpiecznej interwencji i konserwacji. W celu odłączenia maszyny od zasilania jej przyciski, dźwignie, zawory lub uchwyty zabezpiecza się blokadą Lockout. Konserwator może dzięki niej zablokować możliwość użycia zaworu lub dźwigni za pomocą kłódki, zapewniając, że jego koledzy nie włączą przypadkowo zasilania przed końcem prac konserwacyjnych.

Większa wydajność blokad Lockout/Tagout

Prawidłowe stosowanie blokad Lockout/Tagout ma kluczowe znaczenie dla możliwości zagwarantowania bezpieczeństwa pracownikom podczas ich interwencji na maszynach. Wymaga ono czasu, który jednak tak naprawdę zyskuje się, eliminując wypadki, które są źródłem poważnych opóźnień i dodatkowych kosztów. Nowe i innowacyjne blokady zabezpieczające Lockout/Tagout są łatwe w użyciu, a przykładem jest kompaktowa kłódka bezpieczeństwa z linką. Pozwalają one również na zwiększenia wydajności i umożliwiają bezpieczną konserwację maszyn.

 

Nowe narzędzia
Innowacyjna kłódka z linką łączy w sobie funkcje blokady zabezpieczającej i kłódki — można ją nałożyć tak łatwo, jak blokadę na rower. Jej stalowa linka w osłonie z PCV blokuje części ruchome lub źródło energii w pozycji wyłączonej, natomiast zamknięcie zapewnia, że urządzenia nikt przez przypadek nie usunie. Nowe, nieprzewodzące prądu blokady zabezpieczające z linką Safelex™ działają bardzo podobnie i sprawdzają się szczególnie dobrze, gdy maszynę obsługuje kilka osób.

 

Brady 7458_compact cable safety padlock red with key_m
Do blokowania zaworów dostępna jest przezroczysta blokada zaworów zasuwowych, która pozwala pracownikom sprawdzić położenie, kolor i stan zaworu bez konieczności usuwania blokady.

Szybko i bezpiecznie

Nowe, innowacyjne blokady Lockout/Tagout można łatwo zamontować, co skraca czas interwencji na urządzeniach, a jednocześnie pozwala zachować zgodność z przepisami firmowymi w sprawie blokad bezpieczeństwa.

 

Źródło: Brady

Authors

Related posts

Góra
English