Czujniki fotoelektryczne R100 i R101

Czujniki fotoelektryczne R100 i R101, produkowane w standardowych obudowach do łatwego montażu mogą być stosowane zarówno do identyfikacji, jak i pomiaru odległości od obiektów. Występują w wersjach thru-beam, retrorefleksyjnych (ew. z filtrem polaryzacyjnym, tłumieniem sygnałów tła lub z możliwością wykrywania obiektów przeźroczystych), dyfuzyjnych (ew. z tłumieniem sygnałów tła), barier świetlnych oraz czujników odległości do zastosowań pomiarowych.

PEPPERL+FUCHS 7291_PF_Gruppenbild_R100_R101_V3_CMYK_m

 

Innowacyjne połączenie funkcji oraz małe rozmiary obudów

Wszystkie czujniki są produkowane w wersjach z diodą LED PowerBeam oraz z nową technologią laserową, przeznaczonych do różnych obszarów zastosowań. Ta druga wersja łączy zalety emitera LED i konwencjonalnych diod laserowych, dając w rezultacie zoptymalizowany zakres pomiarowy czujnika, większą dokładność pomiaru i możliwość pomiaru odległości od małych obiektów. Technologia MPT (multipixel technology) opracowana przez Pepperl+Fuchs oraz innowacyjny układ scalony Opto-ASIC pozwoliły na zintegrowanie precyzyjnego, krótkodystansowego systemu pomiaru odległości w standardowej, małogabarytowej obudowie. W skład serii R101 wchodzi najmniejszy tego typu czujnik dostępny na rynku. Innowacyjne połączenie potencjometru wieloobrotowego z przełącznikiem pozwala użytkownikom intuicyjnie konfigurować wszystkie funkcje we wszystkich modelach. Dwie diody LED sygnalizują gotowość czujnika do pracy i jego aktualny status.

Rozszerzenie linii produktów Sensor Technology 4.0

Czujniki serii R100 i R101 zawierają interfejs IO-Link. Stanowią one rozszerzenie linii produktów Sensor Technology 4.0 z oferty Pepperl+Fuchs, umożliwiających spięcie w sieć procesów produkcyjnych Industry 4.0 i zapewnienie dostępności maszyn i systemów.

 

Źródło: Pepperl+Fuchs

Authors

Related posts

Góra
English