Czujnik światłowodowy o dużym zasięgu firmy Banner Engineering

Firma Banner Engineering (www.BannerEngineering.com) rozszerzyła swoją ofertę o wzmacniacz światłowodowy o dużym zasięgu wyposażony w podwójny wyświetlacz oraz diodę nadawczą LED o dużej mocy. Nowy wzmacniacz DF-G3 dołączył do wcześniej zaprezentowanych czujników ogólnego przeznaczenia oraz dużej częstotliwości, jak również bardzo szerokiej oferty światłowodów dedykowanych dla aplikacji w wielu gałęziach przemysłu.

 

Banner Engineering ic1760_m

 

Dostępne wersje obejmują wykonania z pojedynczym lub podwójnym wyjściem dwustanowym oraz model z wyjściem analogowym. Dzięki zakresowi detekcji do 3600 mm, czujnik może być stosowany w wymagających aplikacjach, takich jak:

  • monitorowanie pozycji krawędzi przy zastosowaniu sygnału analogowego i kurtyny światłowodowej,
  • precyzyjne pozycjonowanie realizowane za pomocą wyjścia dwustanowego i światłowodów z soczewkami,
  • detekcja w dużej odległości przy wykorzystaniu wyjścia dwustanowego i światłowodów w trybie przeciwsobnym lub odbiciowym.

Łatwe w odczycie, podwójne wyświetlacze cyfrowe pokazują poziom sygnału w kolorze czerwonym a wartości progowe w kolorze zielonym. Prosty interfejs użytkownika zapewnia łatwą konfigurację i programowanie. Wyjście z czujnika jest kompatybilne ze wszystkimi standardowymi sterownikami PLC, urządzeniami HMI i innymi systemami sterowania maszyn.

Czujnik DF-G3 jest kompatybilny z różnymi światłowodami, zakończonymi pojedynczymi soczewkami lub kurtynami, których instalacja niezależnie od aplikacji realizowana jest zawsze w ten sam prosty i szybki sposób. Fizyczne odseparowanie wzmacniacza od czujnika daje możliwość pracy w najtrudniejszych warunkach środowiskowych. Algorytm eliminacji komunikacji krzyżowej zwiększa efektywność urządzenia w aplikacji pozwalając na montaż wielu czujników jeden przy drugim.

 

Źródło: Banner Engineering

Authors

Related posts

Góra
English