Uznany dostawca podzespołów dla przemysłu samochodowego oszczędza 40 tys. euro dzięki rozwiązaniom firmy NSK

Gdy globalny producent skrzyń biegów do autobusów musiał zmierzyć się z koniecznością wymiany łożysk wałeczkowych w przekładniach walcowych z powodu usterek pojawiających się w trakcie okresu gwarancyjnego, skontaktował się z firmą NSK w celu określenia przyczyn awarii i znalezienia rozwiązania problemu.

 

NSK 6742_Flange Double Row 2comp 2_m

 

W ramach firmowego programu wartości dodanej AIP, zespół ekspertów NSK w zakresie skrzyń biegów szczegółowo zbadał aplikację klienta. Eksperci doszli do przekonania, że źródłem przedwczesnych usterek jest montaż elementów łożyskujących wykonanych przez różnych producentów. W konsekwencji, proces montażu był bardziej złożony i nawet drobne niedokładności oraz niewspółosiowości  prowadziły ostatecznie do powstawania problemów.
Współpracując z klientem na każdym etapie procesu AIP, zespół zarekomendował wykorzystanie gotowego do instalacji zespołu łożyskowego z kołnierzem.  Firma NSK zarówno konstruuje, jak i produkuje te indywidualnie dopasowywane jednostki dla kliku producentów mobilnych maszyn. To rozwiązanie spotykane w rolnictwie i budownictwie, środkach transportu oraz magazynowania materiałów uznawane jest przez producentów skrzyń biegów za doskonałe w celu uniknięcia problemu uszkodzeń łożysk wałeczkowych.
Wykonywane na zamówienie zespoły łożyskowe z kołnierzem są uszczelnionymi i fabrycznie skonfigurowanymi jednostkami, które składają się z łożyska, obudowy i części montażowych,
a ponieważ są dostarczane jako gotowe do użycia, nie występuje problem błędów montażowych.

Wykonanie części próbnych przez fabrykę NSK Munderkingen poprzedził krótki czas przygotowania i wdrażania projektu. Łożyska kulkowe skośne zastosowane w jednostce oferują większy kąt pracy o wartości 35o w celu lepszego zaabsorbowania dużych sił osiowych. Ponadto zastosowano również specjalną uszczelkę wału z otworem odpowietrzającym  oraz uszczelkę obudowy typu O-ring, które pozwalają jeszcze lepiej zabezpieczyć wnętrze zespołu przez zanieczyszczeniami.
Sukcesem zakończyły się testy dostarczonych przez NSK zespołów łożyskowych, co skłoniło producenta skrzyni biegów do zamówienia 4000 sztuk w ujęciu rocznym.
Wdrożenie programu wartości dodanej AIP firmy NSK oraz zastosowanie indywidulanie dopasowanych łożysk sprawiło, że klient jest obecnie bardzo zadowolony z wydajności skrzyń biegów i uzyskuje roczne oszczędności rzędu 40 tys. euro w zakresie procesu produkcyjnego.

 

Źródło: NSK

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English