UNIWHEELS zwiększy moce produkcyjne

Prace  budowlane  w  nowym  zakładzie UNIWHEELS w  Stalowej  Woli  są  prowadzone  zgodnie  z harmonogramem.  Nowy  zakład  pozwoli  zwiększyć  moce  produkcyjne  Grupy  UNIWHEELS  o dodatkowe  2  mln  szt.  felg  rocznie  do  2018  roku.  Po  zakończeniu  budowy  w  Stalowej  Woli powstanie  największy  na  świecie  kompleks  produkcyjny  felg  aluminiowych,  składający  się  z trzech sąsiadujących zakładów, o łącznych mocach produkcyjnych ok. 9 mln sztuk felg rocznie.

 

Uniwheels1_m
– Prace budowlane rozpoczęły się w lipcu br., a w tej chwili budowa hali już została zakończona i  pierwsze elementy nowej linii do malowania, kluczowego elementu nowego zakładu, zostały już dostarczone na miejsce i są gotowe do montażu. Rozruch zakładu zaplanowany jest na wiosnę, a seryjna produkcja rozpocznie się latem 2016 i pozwoli zwiększyć tak potrzebne w tej chwili moce. Jestem przekonany, że osiągniemy zakładany poziom produkcji dodatkowych 2 mln felg bardzo szybko – w efekcie zwiększymy łączne produkcyjne zakładów w Stalowej Woli o 1/3  – mówi Dr. Karsten Obenaus, Dyrektor Finansowy i Członek Zarządu UNIWHEELS AG.
Już  zatrudniamy  pracowników  na  potrzeby  nowego  zakładu,  łącznie  zatrudnimy  co  najmniej 250 osób, głównie na stanowiskach produkcyjnych – dodaje.

 

Źródło: UNIWHEELS

Authors

Related posts

Góra
English