Kolejny inwestor w Strefie I.D.E.A.

Wkrótce swój zakład w Lesznie zbuduje firma VMI Poland, która wchodzi w skład holenderskiej grupy VMI Group, lidera na rynku zaawansowanych technologicznie maszyn, członka Holdingu TKH Group NV.

VMI Poland kupiła teren o pow. 7,2 ha w Strefie Inwestycyjnej I.D.E.A. Na teren ten składały się trzy działki Miasta Leszna, za które inwestor zapłacił 3,286 mln zł. Firma VMI Poland wchodzi w skład holenderskiej grupy VMI Group, która jest uznawana za najlepszego dostawcę w przemyśle oponiarskim. Firma posiada na swoim koncie ponad 400 patentów i innowacyjnych rozwiązań. Natomiast holding TKH Group NV to grupa firm specjalizujących się w rozwoju i dostarczaniu nowatorskich rozwiązań telekomunikacyjnych, budynkowych i przemysłowych.

 

VMI Steel-Ply-Cutting-Splicing_m

Zdjęcie: VMI

 

Zakres planowanej inwestycji obejmuje rozwój produkcji i montażu maszyn oraz ich części, odpowiadający obecnej działalności i zapotrzebowaniu VMI Group.

Inwestycja będzie realizowana w II etapach. Termin rozpoczęcia I Etapu inwestycji planowany jest na pierwszy kwartał 2016r., natomiast zakończenie procesu inwestycyjnego planowane jest na czwarty kwartał 2019r. Planowane zatrudnienie: od 150–400 pracowników.

To już trzeci nabywca działki w Strefie Inwestycyjnej I.D.E.A. w tym roku.

 

Źródło: UM Leszno

Authors

Related posts

Góra
English