Panattoni Europe z BENTELER Automotive – ok. 6600 m kw. dla branży samochodowej we Wrześni

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce informuje o podpisanym kontrakcie z BENTELER Automotive, producentem konstrukcji samochodowych, silników i układów wydechowych oraz elementów podwozi i komponentów. Firma wynajęła powierzchnię ok. 6600 m2 w Panattoni Park Września, a w sfinalizowaniu umowy pośredniczyła firma doradcza Cushman & Wakefield.

 

Panattoni_m

 

Panattoni Europe poszerza portfolio klientów z branży samochodowej. Do grona najemców dołączył BENTELER Automotive – niemiecki producent konstrukcji samochodowych, silników i układów wydechowych oraz elementów podwozi i komponentów, należący do koncernu o międzynarodowej sławie – BENTELER Group. Producent wynajął w Panattoni Park Września ok. 6600 m2 – ponad 4700 m2 przeznaczone będzie na montaż i składowanie komponentów podwozi samochodów dostawczych, biura zajmą ponad 600 m2, a ponad 1300 m2 stanowić będą tunele przeładunkowe. W sfinalizowaniu umowy pośredniczyła firma doradcza Cushman & Wakefield.

Września to dynamicznie rozwijający się region Wielkopolski, cieszący się zainteresowaniem wielu inwestorów, również z branży samochodowej. Jak komentuje Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe, Panattoni Europe: – Tu powstaje jeden z największych zakładów produkcyjnych firmy Volkswagen, a my jako deweloper jesteśmy gotowi na przyjęcie bezpośrednich dostawców części i podzespołów niezbędnych do produkcji nowej generacji VW Craftera, oferując doskonałą lokalizację – Panattoni Park Września.

Idealną lokalizację dla BENTELER CR potwierdza również Urszula Rasmussen, Starszy negocjator w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cushman & Wakefield: – Dla BENTELER CR, dostawcy Tier 1, kluczową rolę odegrała lokalizacja magazynu pozwalająca utrzymać dostawy w trybie Just In Time do fabryki klienta. Firma Panattoni wykazała się dynamiką i elastycznością w działaniu, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla naszego klienta.

Panattoni Park Września położony jest na najważniejszym szlaku komunikacyjnym Europy, który rozpoczyna się we francuskiej Bretanii, a kończy w Moskwie. Niemal równa odległość dzieląca miasto od dwóch stolic europejskich – Warszawy i Berlina, tworzy z niego jedno z najbardziej atrakcyjnych terenów inwestycyjnych w Polsce. Dodatkowym atutem parku jest jego lokalizacja bezpośrednio przy skrzyżowaniu drogi krajowej 92 z autostradą A2 (Węzeł Września), zaledwie 500 m od nowopowstającej inwestycji Volkswagena.

 

Źródło: Panattoni

Authors

Related posts

Góra
English