Dwa nowe zezwolenia w SSE Mielec

Agencja Rozwoju Przemysłu wydała dwa zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC. Przedsiębiorstwa Cyclone Polska Sp. z o.o. i MW Lublin Sp. z o.o. zainwestują łącznie ponad 50 mln zł i zatrudnią co najmniej 120 osób.

Cyclone Polska w podstrefie w Kraśniku zmodernizuje istniejący zakład produkcyjny oraz kupi specjalistyczne maszyny i urządzenia pomiarowe, centra frezerskie i komory lakiernicze. W wyniku realizacji planowanej inwestycji rozpocznie produkcję asortymentu części do samolotów. Odbiorcami tych produktów będą Airbus, Boeing, Lockheed Martin, Bombardier oraz firmy skupione w Dolinie Lotniczej. Cyclone Polska zainwestuje 30 mln zł i zatrudni co najmniej 98 nowych pracowników.

 

Magnetto startseite01-big_m

Zdjęcie: MW Lublin

 

MW Lublin w Podstrefie Lublin w istniejącym zakładzie produkcyjnym wdroży innowacyjne technologie do produkcji felg, w tym nowego typu obręczy stalowych w technologii zgniatania obrotowego, felg wykonanych ze stali o podwyższonej wytrzymałości na rozciąganie i nowego typu kół stylowych z dużym otworem wietrzącym. Ponadto w ramach projektu spółka zamierza prowadzić prace modernizacyjne oraz kontynuować prowadzone w zakładzie prace badawczo-rozwojowe. W ramach projektu przedsiębiorca zainwestuje co najmniej 21 mln zł. Oraz zatrudni 21 nowych pracowników.

 

Źródło: ARP

Authors

Related posts

Góra
English