Polskie wynalazki na targach innowacji iENA w Norymberdze

„Polskie wynalazki, które zmieniają świat” to tytuł konferencji zorganizowanej podczas otwarcia targów innowacji iENA w Norymberdze 29 października 2015 r. W inauguracji wydarzenia, którego Polska jest tegorocznym krajem partnerskim, wzięła udział podsekretarz stanu w MG Grażyna Henclewska.

W wystąpieniu inauguracyjnym wiceminister Henclewska wskazała na programy Ministerstwa Gospodarki wspierające komercjalizację wynalazków oraz współpracę nauki i gospodarki. – Motorem napędowym polskiej gospodarki stają się innowacje i nowatorskie rozwiązania. Naszym priorytetem jest też jak najszersze wsparcie przepływu wynalazków od nauki do przemysłu – podkreśliła.

***

Na polskim stoisku narodowym, koordynowanym przez WPHI Berlin, wystawiono 54 wynalazki i innowacyjne rozwiązania. Przedstawiono też liczne prototypy: m.in. specjalnego fotelika dziecięcego, unikalnego systemu badania jakości paliwa, elektrycznego roweru retro obsługiwanego smartfonem. Zwiedzający mają również okazje zobaczyć eksponaty polskich designerów nagrodzone w prestiżowym konkursie RedDot oraz zapoznać się z wynalazkami studentów nagrodzonych w konkursie “Student Wynalazca”. Współorganizatorami polskiego stoiska są Urząd Patentowy RP, Agencja Promocyjna Inventor oraz Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów .

 

MG IENA3_m

 

 

Źródło: MG

Authors

Related posts

Góra
English