Nowy energooszczędny zawór proporcjonalny ASCO Numatics

ASCO Numatics, znana na świecie marka produktów z zakresu niezawodnych rozwiązań sterowania przepływem, należąca do koncernu Emerson, powiększa rodzinę zaworów proporcjonalnych Sentronic o nowy model.

 

Emerson 6925_SENTRONIC LP_m

Sentronic LP, charakteryzujący się poborem mocy poniżej 4 W doskonale nadaje się do wielu zastosowań w wielu gałęziach przemysłu, takich jak: przemysł spożywczy, opakowaniowy, w maszynach do napełniania butelek i wykrywania wycieków oraz w przemyśle motoryzacyjnym. Sentronic LP to niedrogi zawór dedykowany klientom mającym stosunkowo niewielkie wymagania techniczne, natomiast zapewniający te same wysokie standardy w zakresie sprawności oraz niezawodności, co pozostałe produkty z oferty ASCO Numatics. Zawór proporcjonalny Sentronic LP charakteryzuje się modułową konstrukcją, małymi gabarytami, oraz łatwą konfiguracją, co czyni go alternatywą dla bardziej złożonych zaworów sterujących dostępnych obecnie na rynku. Sentronic LP to zawór rozmiaru DN4 (G 1/4) dostępny w wersjach do montażu inline lub za pomocą kołnierza. Obie wersje zawierają 5-pinowe złącze elektryczne M12 i charakteryzują się poborem mocy nie przekraczającym 4 W, co stanowi obecnie jedno z najlepszych osiągnięć dla tego typu elementów.

Nowy zawór proporcjonalny od ASCO Numatics charakteryzuje się małą histerezą nie przekraczającą 2% – przy zachowaniu znakomitej liniowości oraz powtarzalności. Na pojedynczej płycie montażowej możliwa jest instalacja maksymalnie aż do 10 zaworów o tym samym ciśnieniu zasilającym. Dodatkową zaletą są zaawansowane możliwości programowania zapewniane przez inteligentne oprogramowanie DaS (Data Acquistion Software) oraz definiowane przez użytkownika parametry sterowania, chronione hasłem dostępu. Sentronic LP zapewnia optymalną regulację ciśnienia w wielu zastosowaniach. Pomimo małych rozmiarów dopuszcza przepływ na poziomie 470 NI/min.

Zawór oferuje trzy zakresy ciśnienia pracy: 0-3, 0-6 oraz 0-10 barów. Ciśnienie o przewidywalnej wartości zawsze występuje na zaworze, również w szerokim zakresie wartości przepływu i cyklu pracy, przy długich czasach trzymania oraz po całkowitej utracie zasilania elektrycznego.

Bezpieczeństwo użytkowania oraz wysoka jakość wykonania zaworów ASCO Numatics to typowe cechy dla wszystkich produktów dostępnych z naszej oferty, a model Sentronic LP nie jest tu wyjątkiem.

 

Źródło: Emerson

Authors

Related posts

Góra
English